Nyheter
2019-03-11 01:23:39
Spelomgång 3 för pojkarnas klasser.
Här kommer info och gruppindelning för spelomgång 3 för pojkarnas klasser.
Dags för omgång 3 i skol-DM i innebandy!
Här nedan ser ni gruppindelningarna för omgång 3 i pojkarnas klasser för gymnasiet och för finalspelet för pojkarna i år 8 och år 9.
För respektive klass så framgår det vilka lag som går vidare till nästa omgång.
Finalspelet spelas i form av semifinaler och sedan match om tredjepris och slutligen final. Matcherna i finalspelet spelas 2 x 20 min med sista tre minuterna i andra perioden med effektiv tid. Vid oavgjort efter full tid så avgörs matcherna genom förlängning och därefter med straffslagsavgörande.
Den här spelomgången ska vara färdigspelad och resultatrapporterad senast den 5 april så kontakta gärna era motståndare snart så att ni kan hitta en dag och tid som passar.
Hör av er om ni får problem med att få till spel innan sista speldagen.
Läs igenom informationen på startsidan och reglerna så ni har koll på vad som gäller för årets skol-DM!
Vinnande laget i gruppspelet rapporterar in resultaten via mail till innebandy.stockholm.skolif@gmail.com direkt efter avslutat spel!
Pojkar årskurs 8 - Finalspel:
Arrangör: Krängis Skol-IF
Semi 1: Ribbyskolan - lag a - Krängis
Semi 2: Futura Bergtorp - Ribbyskolan - lag b
Pojkar årskurs 9 - Finalspel:
Arrangör: Kronängsskolan
Semi 1: Kronängsskolan - Södervikskolan
Semi 2: Tråsättraskolan - Rönninge Skol-IF
Pojkar gymnasiet:
Ettan i alla grupper går vidare till finalspel.
Grupp 1
Österåkers gymnasium (Arrangör)
Tibble gymnasium
Nacka gymnasium
Grupp 2
Danderyds gymnasium (Arrangör)
Bromma gymnasium
Fredrika Bremer - EK16a
Grupp 3
Rudbeck (Arrangör)
Fredrika Bremer - Sam
Tullinge gymnasium
Grupp 4
Upplands-Bro gymnasium (Arrangör)
Blackebergs GIF
Stockholms Idrottsgymnasium
Stort lycka till nu till alla lagen!
2019-03-06 16:03:58
Resultaten från pojkarnas omgång 2.
Pojkar årskurs 8:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till finalspel.
Grupp 1
1 Futuraskolan Bergtorp
2 Krängis
3 Profilskolan
Grupp 2
1 Ribbyskolan - lag a
2 Ribbyskolan - lag b
Ribby a - Ribby b 9 - 4
Myrsjöskolan drog sig ur.
Pojkar årskurs 9:
Ettan i alla grupper går vidare till finalspel.
Grupp 1
1 Tråsättraskolan
2 Skolhagenskolan
3 Profilskolan
Grupp 2
1 Rönninge Skola
2 Tappströmsskolan
3 Björkebyskolan
Grupp 3
1 Södervikskolan
2 Vallentuna Fria
3 Byängsskolan
Byängsskolan-Vallentuna Fria 2-8
Södervik-Byängsskolan 5-2
Vallentuna Fria- Södervik 3-10
Grupp 4
1 Kronängsskolan
2 Röllingby Skol-IF
3 IES Älvsjö
IES Älvsjö - Röllingby 2-7
Kronängsskolan - Älvsjö 8-3
Kronängsskolan - Röllingby 6-4
Pojkar gymnasiet:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 3.
Grupp 1
1 Upplands-Bro gymnasium
2 Bromma gymnasium
3 Fridegård
Fridegård - Upplands-Bro 3-4
Fridegård - Bromma 0-5
Bromma - Upplands-Bro 4-9
Grupp 2
1 Danderyds gymnasium
2 Österåkers gymnasium
3 VRG Odenplan
Dagy - VRG Odenplan 16-0
VRG - Österåker 0-3 WO
Dagy - Österåker 4-1
Grupp 3
1 Tibble gymnasium
2 Rudbeck
3 Rönninge gymnasium
Grupp 4
1 Blackebergs gymnasium
2 Fredrika Bremer - EK16a
3 Östra gymnasiet
Blackeberg - Östra 6-6
Fredrika Bremer - Blackeberg 1-3
Grupp 5
1 Tullinge gymnasium
2 Tumba gymnasium
Tumba - Tullinge 4 - 10
Östra Real lämnade w.o.
Grupp 6
1 Fredrika Bremer - Sam
2 Nacka gymnasium
3 Stockholms Idrottsgymnasium
Fredrika Bremer - Stockholms idrottsgymnasium 3-2
Nacka gymnasium - Stockholms idrottsgymnasium 3-3
Fredrika Bremer - Nacka gymnasium 4-4
2019-02-22 00:43:31
Finalspel för flickorna!
Här kommer info om finalspelet för flickornas klasser.
Klart för finalspel för samtliga flickklasser!
Vi har nu fått klart alla gruppspel och det är dags att gå vidare till finalspel för flickorna.
Finalspelet spelas i form av semifinaler och därefter match om tredjepris och slutligen final. Här nedan framgår hur de inledande semifinalerna ska spelas.
Matcherna i finalspelet spelas 2 x 20 min med sista tre minuterna i andra perioden med effektiv tid. Vid oavgjort efter full tid så avgörs matcherna genom förlängning och därefter med straffslagsavgörande.
Finalspelet ska vara färdigspelat senast fredag den 5 april så kontakta gärna era motståndare snart så att ni kan hitta en dag och tid som passar.
Läs igenom informationen på startsidan och reglerna så ni har koll på vad som gäller för årets skol-DM!
Vinnande laget i finalspelet rapporterar in resultaten via mail till innebandy.stockholm.skolif@gmail.com direkt efter avslutat spel!
Flickor årskurs 8+9 - Finalspel:
Arrangör: Tappströmsskolan
Semi 1: Tappströmsskolan - Skolhagenskolan
Semi 2: Futura Bergtorp - Kronängsskolan
Flickor gymnasiet - Finalspel:
Arrangör: Tullinge gymnasium
Semi 1: Tibble gymnasium - Tullinge gymnasium
Semi 2: Östra gymnasiet - Upplands-Bro gymnasium
Stort lycka till!
2019-02-21 23:12:01
Resultaten från flickornas gruppspel.
Flickor årskurs 7:
Finalgrupp. Medaljer delas ut efter placeringar i gruppen.
Grupp 1
Skarpängsskolan (Hemmalag)
Björkebyskolan
Futuraskolan Bergtorp
Ribbyskolan
Flickor årskurs 8+9:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel. I finalspelet spelas semifinalerna så här:
1:an grupp 1 - 2:an i grupp 2
1:an grupp 2 - 2:an i grupp 1
Grupp 1
1 Futuraskolan Bergtorp
2 Skolhagenskolan
3 Björkebyskolan
Grupp 2
1 Tappströmsskolan
2 Kronängsskolan
3 Eklidens skola - år 8
Tappström - Ekliden 2-1
Kronängsskolan - Ekliden 2-1
Tappström - Kronängsskolan 2-1
Flickor gymnasiet:
Ettan och tvåan från båda grupperna går vidare till finalspel. I finalspelet spelas semifinalerna så här:
1:an grupp 1 - 2:an i grupp 2
1:an grupp 2 - 2:an i grupp 1
Grupp 1
1 Tibble gymnasium
2 Upplands-Bro gymnasium
3 Skärgårdsgymnasiet
Tibble vs Skärgårdsgymnasiet 8-3
Upplands-Bro vs Skärgårds 3-1
Tibble vs Upplands-Bro 8-0
Grupp 2
1 Östra gymnasiet
2 Tullinge gymnasium
Östra gymnasiet - Tullinge gymnasium 5-4
2019-02-04 00:48:14
Spelomgång 2 för pojkarnas klasser
Här kommer info och gruppindelning för nästa spelomgång för pojkarnas klasser.
Dags för omgång 2 i skol-DM i innebandy!
Här nedan ser ni gruppindelningarna för omgång 2 i pojkarnas klasser för år 8, år 9 och gymnasiet och för finalspelet för pojkarna i år 6 och år 7.
För respektive klass så framgår det vilka lag som går vidare till nästa omgång.
Finalspelet spelas i form av semifinaler och sedan match om tredjepris och slutligen final.
Den här spelomgången ska vara färdigspelad och resultatrapporterad senast den 22 februari så kontakta gärna era motståndare snart så att ni kan hitta en dag och tid som passar. Förstår att det kan kännas knappt med tid men det vore väldigt bra om alla hinner få in sina speldagar före sportlovet så att det inte drar iväg mer i tiden.
Hör av er om det är svårt att få till spel innan den 22 feb.
Klasserna som spelar finalspel ska vara färdigspelade senast den 15 mars.
Läs igenom informationen på startsidan och reglerna så ni har koll på vad som gäller för årets skol-DM!
Vinnande laget i gruppspelet rapporterar in resultaten via mail till innebandy.stockholm.skolif@gmail.com direkt efter avslutat gruppspel!
Finalspel - Pojkar årskurs 6:
Arrangör: Söderviksskolan
Semi 1: Söderviksskolan - IES Älvsjö
Semi 2: Sköndalsskolan - Futuraskolan Bergtorp
Finalspel - Pojkar årskurs 7:
Arrangör:
Semi 1:
Semi 2:
Pojkar årskurs 8:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel.
Grupp 1
Futura Bergtorp (Arrangör)
Krängis
Profilskolan
Grupp 2
Ribbyskolan - lag a (Arrangör)
Ribbyskolan - lag b
Myrsjöskolan 8E4
Pojkar årskurs 9:
Ettan i alla grupper går vidare till finalspel.
Grupp 1
Skolhagenskolan (Arrangör)
Tråsättraskolan
Profilskolan
Grupp 2
Tappströmsskolan (Arrangör)
Björkebyskolan
Rönninge Skol-IF
Grupp 3
Byängsskolan (Arrangör)
Södervikskolan
Vallentuna Friskola
Grupp 4
Kronängsskolan (Arrangör)
Röllingby Skol-IF
IES Älvsjö
Pojkar gymnasiet:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till nästa omgång.
Grupp 1
Fridegårdsgymnasiet (Arrangör)
Bromma gymnasium
Tullinge gymnasium
Grupp 2
Danderyds gymnasium (Arrangör)
Viktor Rydberg Odenplan
Österåkers gymnasium
Grupp 3
Rudbeck (Arrangör)
Rönninge gymnasium
Tibble gymnasium
Grupp 4
Östra gymnasiet (Arrangör)
Fredrika Bremer - EK16a
Blackebergs GIF
Grupp 5
Tumba gymnasium (Arrangör)
Östra Reals gymnasium
Upplands-Bro gymnasium
Grupp 6
Fredrika Bremer - Sam (Arrangör)
Stockholms idrottsgymnasium
Nacka gymnasium
Stort lycka till nu till alla lagen!
2019-02-02 02:31:43
Resultaten från pojkarnas gruppspel.
Pojkar årskurs 6:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel.
Grupp 1
1 Sköndalsskolan
2 IES Älvsjö
3 Birkaskolan
Sköndalskolan – IES Älvsjö 7-3
IES Älvsjö- Birkaskolan 9-3
Sköndalsskolan-Birkaskolan 4-3
Grupp 2
1 Södervikskolan
2 Futuraskolan Bergtorp
3 Profilskolan
Futura Bergtorp- Profilskolan 4-4
Futura Bergtorp-Söderviksskolan 4-5
Profilskolan-Söderviksskolan 0-4
Pojkar årskurs 7:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel
Grupp 1
1 Knorra
2 Ribbyskolan
Ribbyskolan - Knorra 7-10
Myrsjöskolan drog sig ur.
Grupp 2
1 Futuraskolan Bergtorp
2 Björkebyskolan
3 Röllingby
4 Profilskolan
Futuraskolan – Profilskolan 12- 1
Profilskolan – Björkeby 3-5
Björkeby – Futuraskolan 1-15
Röllingby – Björkeby 2-4
Röllingby – Futuraskolan 2-14
Röllingby – Profilskolan 9-5
Pojkar årskurs 8:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 2.
Grupp 1
1 Futuraskolan Bergtorp
2 Myrsjöskolan 8E4
3 Vallentuna Friskola
Futura Bergtorp-Vallentuna friskola 16-0
Futura Bergtorp-Myrsjöskolan 15-1
Myrsjöskolan-Vallentuna friskola 3-3
Grupp 2
1 Ribbyskolan - lag a
2 Profilskolan
3 Birkaskolan
Ribby - Birka 23 - 1
Profil - Birka 10 - 5
Ribby - Profil 12 - 3
Grupp 3
1 Krängis Skol-IF
2 Ribbyskolan - lag b
3 Rudanskolans IF
4 Myrsjöskolan 8F4
Ribby - Krängis 1 - 1
Rudan - Myrsjö 9 - 1
Myrsjö - Ribby 1 - 14
Krängis - Rudan 9 - 3
Myrsjö - Krängis 0 - 15
Ribby - Rudan 9 - 2
Pojkar årskurs 9:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 2.
Grupp 1
1 Södervikskolan
2 Björkebyskolan
3 Johan Skytteskolan
Södervik-Johan Skytte 8-3
Björkeby-Johan Skytte 7-4
Björkeby-Södervik 5-13
Grupp 2
1 Röllingby Skol-IF
2 Vallentuna Friskola
3 VRG Vasastan
Röllingbyskolan – Vallentuna Fria 6-4
VRG Vasastan – Vallentuna fria 2-16
Röllingbyskolan – VRG Vasastan 14-2
Grupp 3
1 Byängsskolan
2 Profilskolan
3 Nyboda Skol-IF
Nyboda lämnade w.o
Grupp 4
1 Rönninge Skol-IF
2 Skolhagenskolan
3 Ribbyskolan
Skolhagen - Rönningeskolan 4-4
Rönningeskolan - Ribbyskolan 8-4
Skolhagen - Ribbyskolan 5-2
Grupp 5
1 Tappströmsskolan
2 IES Älvsjö
3 Myrsjöskolan
Tappström - IES Älvsjö 6-0
IES Älvsjö - Myrsjö 5-2
Tappström - Myrsjö 10-2
Grupp 6
1 Tråsättraskolan
2 Kronängsskolan
3 Skarpängsskolan
Skarpängsskolan - Tråsättraskolan 3-6
Kronängsskolan - Skarpängsskolan 6-3
Kronängsskolan - Tråsättraskolan 1-2
Pojkar gymnasiet:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 2.
Grupp 1
1 Nacka gymnasium
2 Östra gymnasiet
3 Elektrikergymnasiet
4 Distra gymnasium
Distra – Östra 2-3
Östra – Elektriska 5-4
Nacka – Distra 5-0
Östra – Nacka 3-3
Elektriska – Distra 7-1
Nacka – Elektriska 4-3
Grupp 2
1 Tibble gymnasium
2 Blackebergs GIF
3 Skärgårdsgymnasiet
Tibble - Skärgårds gymnasiet 9-1
Blackeberg - Skärgårds gymnasiet 6-1
Tibble - Blackeberg 7-6
Grupp 3
1 Danderyds gymnasium
2 Bromma gymnasium
3 Värmdö gymnasium
Värmö-Danderyd 3-9
Danderyd-Bromma 6-4
Bromma-Värmdö 7-0
Grupp 4
1 Fridegårdsgymnasiet
2 Viktor Rydberg Odenplan
3 Kungsholmens gymnasium
Fridegård - Viktor Rydberg 4-0
Kungsholmen lämnade w.o
Grupp 5
1 Tullinge gymnasium
2 Östra Reals gymnasium
3 Yrkesgymnasiet Huddinge
Huddinge - Tullinge 1 - 21
Huddinge - Östra 0 - 7
Tullinge - Östra 9 - 1
Grupp 6
1 Österåkers gymnasium
2 Stockholms Idrottsgymnasium
3 Vallentuna gymnasium
Österåker- Vallentuna 12-2
Stockholm idrg- Vallentuna 6-4
Österåker- Stockholm idrgy 5-3
Grupp 7
1 Upplands-Bro gymnasium
2 Rudbeck
3 Påhlmans gymnasium
Upplands-Bro - Påhlmans 5-0
Rudbeck - Påhlmans 3-0
Upplands-Bro - Rudbeck 4-2
Grupp 8
1 Tumba gymnasium
2 Rönninge gymnasium
3 S:t Eriks gymnasium
Tumba - Rönninge 18 - 0
Rönninge - St Eriks 11 - 4
Tumba - St Erik 15 - 3
Grupp 9
1 Fredrika Bremer - Ek16a
2 Fredrika Bremer - Sam
3 Fredrika Bremer - Ek17a
Fredrika Ek17a- Fredrika Ek16a 5-7
Fredrika Ek17a- Fredrika sam 4-6
Fredrika sam – Fredrika Ek16a 5-5
2018-12-10 18:11:16
Hjälp med att få tag på domare?
Behöver ni lite hjälp med att hitta domare till era matcher - titta här!
I år så har Stockholms Innebandyförbunds domaransvarige Daniel Kölborn erbjudit sig att hjälpa till med att få tag på domare till våra skol-DM matcher i innebandy.
Om ni skickar ett mail till Daniel så kommer han lägga ut en förfrågan till alla förbundets domare om någon kan döma de aktuella matcherna och så får de domare som kan kontakta er så att ni kan komma överens.
2018-12-06 01:29:50
Gruppindelning för flickornas klasser.
Här är gruppindelningen för de olika klasserna för flicklagen.
Nu kör vi igång skol-DM i innebandy!
Här nedan ser ni gruppindelningen för alla flickornas klasser. För respektive klass så framgår det också vilka lag som går vidare till finalspel.
Finalspelet spelas i form av semifinaler och sedan match om tredjepris och därefter final.
Lottning av hemmalag till finalspelet sker efter att gruppspelet är avslutat.
Första omgången ska vara färdigspelad och resultatrapporterad senast fredag den 8 februari så kontakta gärna era motståndare snart så att ni kan hitta en dag och tid som passar.
Läs igenom informationen på startsidan och reglerna så ni har koll på vad som gäller för årets skol-DM!
Vinnande laget i gruppspelet rapporterar in alla matchers resultat via mail till innebandy.stockholm.skolif@gmail.com direkt efter avslutat gruppspel!
Flickor årskurs 7:
Alla lag går vidare till finalspel där 1:an möter 4:an i semifinal och 2:an möter 3:an i den andra semifinalen.
Grupp 1
Skarpängsskolan (Hemmalag)
Björkebyskolan
Futuraskolan Bergtorp
Ribbyskolan
Flickor årskurs 8+9:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel. I finalspelet spelas semifinalerna så här:
1:an grupp 1 - 2:an i grupp 2
1:an grupp 2 - 2:an i grupp 1
Grupp 1
Futuraskolan Bergtorp (Hemmalag)
Skolhagenskolan
Björkebyskolan
Grupp 2
Tappströmsskolan (Hemmalag)
Eklidens skola - år 8
Kronängsskolan
Flickor gymnasiet:
Ettan och tvåan från båda grupperna går vidare till finalspel. I finalspelet spelas semifinalerna så här:
1:an grupp 1 - 2:an i grupp 2
1:an grupp 2 - 2:an i grupp 1
Grupp 1
Tibble gymnasium (Hemmalag)
Skärgårdsgymnasiet
Upplands-Bro gymnasium
Grupp 2
Östra gymnasiet (Hemmalag)
Tullinge gymnasium
Stort lycka till nu till alla lag!
2018-12-06 01:27:56
Gruppindelning för pojkarnas klasser
Här är gruppindelningen för de olika klasserna för pojklagen.
Nu kör vi igång skol-DM i innebandy!
Här nedan ser ni gruppindelningen för alla pojkarnas klasser. För respektive klass så framgår det också vilka lag som går vidare till nytt gruppspel eller till finalspel.
Finalspelet spelas i form av semifinaler och sedan match om tredjepris och final.
Lottning av nästa gruppspel och hemmalag till finalspelet sker efter att gruppspelet är avslutat.
Första omgången ska vara färdigspelad och resultatrapporterad senast fredag den 25 januari så kontakta gärna era motståndare snart så att ni kan hitta en dag och tid som passar.
Läs igenom informationen på startsidan och reglerna så ni har koll på vad som gäller för årets skol-DM!
Vinnande laget i gruppspelet rapporterar in alla matchers resultat via mail till innebandy.stockholm.skolif@gmail.com direkt efter avslutat gruppspel!
Pojkar årskurs 6:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel.
Grupp 1
Sköndalsskolan (Hemmalag)
IES Älvsjö
Birkaskolan
Grupp 2
Futuraskolan Bergtorp (Hemmalag)
Södervikskolan
Profilskolan
Pojkar årskurs 7:
Ettan och tvåan i båda grupperna går vidare till finalspel
Grupp 1
Ribbyskolan (Hemmalag)
Knorra
Myrsjöskolan
Grupp 2
Röllingby Skol-IF (Hemmalag)
Futuraskolan Bergtorp
Björkebyskolan
Profilskolan
Pojkar årskurs 8:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 2.
Grupp 1
Futuraskolan Bergtorp (Hemmalag)
Vallentuna Friskola
Myrsjöskolan 8E4
Grupp 2
Ribbyskolan - lag a (Hemmalag)
Birkaskolan
Profilskolan
Grupp 3
Ribbyskolan - lag b (Hemmalag)
Krängis Skol-IF
Myrsjöskolan 8F4
Rudanskolans IF
Pojkar årskurs 9:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 2.
Grupp 1
Södervikskolan (Hemmalag)
Johan Skytteskolan
Björkebyskolan
Grupp 2
Röllingby Skol-IF (Hemmalag)
Vallentuna Friskola
VRS Vasastan
Grupp 3
Byängsskolan (Hemmalag)
Nyboda Skol-IF
Profilskolan
Grupp 4
Skolhagenskolan (Hemmalag)
Rönninge Skol-IF
Ribbyskolan
Grupp 5
Tappströmsskolan (Hemmalag)
IES Älvsjö
Myrsjöskolan
Grupp 6
Skarpängsskolan (Hemmalag)
Tråsättraskolan
Kronängsskolan
Pojkar gymnasiet:
Ettan och tvåan i alla grupper går vidare till gruppspelsomgång 2.
Grupp 1
Distra gymnasium (Hemmalag)
Östra gymnasiet
Elektrikergymnasiet
Nacka gymnasium
Grupp 2
Tibble gymnasium (Hemmalag)
Blackebergs GIF
Skärgårdsgymnasiet
Grupp 3
Värmdö gymnasium (Hemmalag)
Danderyds gymnasium
Bromma gymnasium
Grupp 4
Fridegårdsgymnasiet (Hemmalag)
Viktor Rydberg Odenplan
Kungsholmens gymnasium
Grupp 5
Yrkesgymnasiet Huddinge (Hemmalag)
Tullinge gymnasium
Östra Reals gymnasium
Grupp 6
Österåkers gymnasium (Hemmalag)
Vallentuna gymnasium
Stockholms Idrottsgymnasium
Grupp 7
Upplands-Bro gymnasium (Hemmalag)
Påhlmans gymnasium
Rudbeck
Grupp 8
Tumba gymnasium (Hemmalag)
Rönninge gymnasium
S:t Eriks gymnasium
Grupp 9
Fredrika Bremer - lag 1 (Hemmalag)
Fredrika Bremer - lag 2
Fredrika Bremer - lag 3
Stort lycka till nu till alla lag!
2018-11-04 22:35:39
Grattis till alla finalister och segrare från skol-DM 17/18!
Här ser ni resultaten från förra årets finaler och alla regerande mästare!
Flickor år 6-7:
Vinnare: Futuraskolan Bergtorp (år 7)
Final: Futura Bergtorp (år 7) - Futura Bergtorp (år 6) 5-2
Flickor år 8-9:
Vinnare: Futuraskolan Bergtorp
Final: Tappström - Futura Bergtorp 1-7
Flickor gymnasiet:
Vinnare: Upplands-Brogymnasiet
Final: Upplands-Bro - Östra Gymnasiet 4-1
Pojkar år 6:
Vinnare: Futuraskolan Bergtorp
Final: Södervikskolan - Futura Bergtorp 2-5
Pojkar år 7:
Vinnare: Futuraskolan Bergtorp
Final: Hässelby Villastad - Futura Bergtorp 3-5
Pojkar år 8:
Vinnare:
Pojkar år 9:
Vinnare: Ribbyskolan
Final: Ribbyskolan - Skolhagenskolan 5-4
Pojkar gymnasiet:
Vinnare: Österåkers gymnasium
Final: Österåker - Hersby gymnasium 4-3 s.d
Stort grattis till alla finalister och till segrarna! Å ett extra stort grattis till Futuraskolan Bergtorp som tog hem hela fyra guldmedaljer förra året!
Nytt år, nya matcher, nya mästare..??