Matcher
Antal: 650
To 2015-10-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
78 | F05-2 | 12:30 | Huddinge IF - Enskede IK | 0-0 | Källbrinks IP |
Lö 2016-10-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
294 | P04-6 | 10:00 | Älvsjö AIK P04 Gul - FC Djursholm 1 | 1-2 | Älvsjö IP | ||
299 | P04-7 | 11:15 | Älvsjö P04 Vit - Sickla IF | 1-0 | Älvsjö IP plan 1 | ||
116 | F06-3 | 11:30 | Älvsjö AIK F06Blå 1 - Bele Barkarby Vit | 0-4 | Långbro BP | ||
119 | F06-4 | 14:30 | Ösmo gul - IFK LIDINGÖ FK | 0-11 | Ösmo IP |
Sö 2016-10-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
128 | F06-4 | 10:00 | IFK LIDINGÖ FK - Enskede IK | 2-0 | |||
74 | F05-1 | 14:00 | Stureby SK Vit - IK Frej | 5-0 | Sturebyskolans BP | ||
101 | F06-1 | 15:00 | Ösmo svart - Älvsjö AIK F06Blå 2 | 0-5 | Ösmo IP |
Ti 2016-10-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
429 | P06-8 | 18:00 | Spånga IS P06:6 - Stureby sk | 3-2 | Spånga IP, inne i hallen | ||
263 | P04-3 | 19:00 | IF BP 5 - IFK Haninge 1 | 1-2 | Torvalla IP |
Fr 2016-10-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
71 | F05-1 | 18:30 | Stureby SK Vit - Älvsjö AIK F05:Blå | 0-0 | Sturebyskolans BP |
Sö 2016-10-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
278 | P04-4 | 18:15 | Enebybergs IF - Tyresö FF Svart | 2-3 | Enebybergs IP 2 |
Ti 2016-10-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
379 | P06-1 | 20:00 | Vendelsö Handen 1 - AIK Vit | 1-4 | Hanvedens Ip |
Fr 2016-10-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
125 | F06-4 | 18:00 | IFK Stocksund 2 - IFK LIDINGÖ FK | 0-7 | Söderberg & Partner Vallen | ||
94 | F06-1 | 18:00 | Ösmo svart - Älta IF F06 | 0-10 | Ösmo IP | ||
57 | F04-3 | 19:00 | Spånga F04 - IK Frej Täby | 1-1 | Vikingavallen, Täby |
Lö 2016-10-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
333 | P05-2 | 10:00 | IFK Tumba - IF BP 3 | 0-0 | Storvretens BP | ||
141 | F07-2 | 11:00 | IFK Lidingö FK F07:9 - IFK VIKSJÖ BLÅ | 0-0 | Bodals BP1 | ||
106 | F06-2 | 11:00 | Stureby SK - Saltsjöbaden IF | 0-3 | Sturebyskolans BP | ||
295 | P04-6 | 11:20 | Enskede IK Röd - Älvsjö AIK P04 Gul | 3-0 | Älvsjö IP | ||
245 | P04-1 | 12:00 | IFK Haninge 2 - Danderyd SK | 1-2 | Brandbergens IP | ||
72 | F05-1 | 12:00 | IK Frej - Enebybergs IF | 2-0 | Vikingavallen 2 | ||
368 | P05-7 | 13:00 | IF BP 30 - IFK Viksjö 1 | 5-1 | Olofslunds bp |
Sö 2016-10-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
386 | P06-1 | 10:00 | Hammarby IF Grön - Danderyds SK 2 | 6-1 | Bäckahagens BP | Inget omklädningsrum | |
277 | P04-4 | 11:00 | Rågsveds IF P04 Gul - Hammarby IF 3 | 2-2 | Hagsätra IP | ||
85 | F05-2 | 11:00 | Huddinge IF - Värmdö IF | 0-1 | Källbrinks IP | ||
104 | F06-2 | 11:00 | Saltsjöbaden IF - Enskede IK 2 | 4-0 | Saltsjöbadens IP | ||
325 | P05-1 | 13:00 | Älvsjö AIK P05 Svart - Hässelby SK 1 | 2-0 | Älvsjö IP 11 manna planen | ||
117 | F06-3 | 14:30 | Älvsjö AIK F06Blå 1 - Nacka BK | 2-2 | Älvsjö IP | ||
359 | P05-6 | 15:00 | Spånga IS P05-1 - IFK Aspudden/Tellus Gul | 3-0 | Spånga IP | ||
397 | P06-3 | 16:00 | Saltsjöbadens IF P06 Neglinge - Danderyds SK | 7-1 | Saltsjöbadens IP 2 | ||
330 | P05-2 | 17:30 | IF BP 3 - Tyresö Strand/Brevik | 0-4 | Grimsta B |
Ti 2016-10-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
367 | P05-7 | 18:30 | Stocksunds IF - Reymersholms IK | 1-1 | Stockhagens IP | ||
416 | P06-6 | 20:00 | Vendelsö Handen 2 - Örby IS | 3-1 | Hanvedens IP |
On 2016-10-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
398 | P06-3 | 19:00 | IFK Haninge 2 - Jarlabergs IF svart | 1-0 | Jordbro IP | ||
55 | F04-3 | 19:15 | Hässelby SK - Spånga F04 | 0-3 | Hässelby IP |
Fr 2016-10-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
377 | P06-1 | 17:30 | AIK Vit - Hammarby IF Grön | 4-4 | Bergshamra IP | ||
112 | F06-2 | 17:30 | Stureby SK - Enskede IK 2 | 1-1 | Sturebyskolans BP | ||
11 | F03-2 | 17:45 | Hammarby Rep - Djurgårdens IF | 11-0 | Årstagårdens BP | ||
241 | P04-1 | 18:30 | IFK Viksjö P04-1 - Danderyd SK | 4-0 | Viksjövallen 2 | ||
404 | P06-4 | 18:30 | IFK Österåker P06 - Sollentuna FK Sportfältet 2 | 2-2 | Wasavallen | ||
50 | F04-2 | 18:45 | IFK Viksjö - Reymersholms IK | 5-0 | Järfällavallen A | ||
275 | P04-4 | 19:00 | Hammarby IF 3 - Enebybergs IF | 0-6 | Eriksdals BP |
Lö 2016-10-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
120 | F06-4 | 10:00 | IK Frej Täby - Enskede IK | 1-3 | Vikingavallen | ||
97 | F06-1 | 11:00 | Älta IF F06 - Älvsjö AIK F06Blå 2 | 9-0 | Älta IP | ||
133 | F07-1 | 13:00 | Erikslunds KF Grön - Tullinge TP Fotboll | 1-5 | Erikslundsplan | ||
272 | P04-3 | 13:00 | IFK Haninge 1 - Täby Fk Norra 04 | 12-0 | Torvalla IP | ||
326 | P05-1 | 13:00 | IFK Viksjö 2 - BKBK Svart | 3-1 | Viksjövallen 2 | ||
421 | P06-7 | 14:10 | Saltsjö-Boo IF - Skogås-Trångsunds FF P06 R2 | 4-0 | Nacka IP 11 | ||
390 | P06-2 | 17:30 | IFKHaninge P06 - Åkersberga BK grön | 1-3 | Brandbergens IP |
Sö 2016-10-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
445 | P07-2 | 09:30 | Älvsjö AIK p07 Blå: 2 - Åkersberga FC | 0-8 | Älvsjö IP pl 4 | ||
134 | F07-1 | 11:00 | IFK VIKSJÖ VIT - Älvsjö AIK F07 röd | 3-0 | Viksjövallen | ||
430 | P06-8 | 14:00 | Skogås-Trångsunds FF P06 R1 - Sollentuna FK Sportfältet 1 | 1-1 | Nytorp mosse ip | ||
138 | F07-1 | 15:00 | Hanvikens SK Vit - Erikslunds KF Grön | 2-1 | Trollbäckens IP |
Må 2016-10-31
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
216 | P03-6 | 18:45 | Hanvikens SK Vit - Årsta FF | 3-0 | Trollbäckens IP |
Lö 2016-11-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
383 | P06-1 | 10:00 | Vendelsö Handen 1 - Hammarby IF Grön | 5-4 | Vendelsömalmsskolans BP | ||
95 | F06-1 | 10:00 | Älvsjö AIK F06Blå 2 - Bele Barkarby | 0-5 | Älvsjö IP, plan 5 | ||
129 | F07-1 | 10:30 | IFK VIKSJÖ VIT - Hanvikens SK Vit | 1-1 | Viksjövallen | ||
280 | P04-4 | 12:00 | Rågsveds IF P04 Gul - Enebybergs IF | 4-4 | Hagsätra IP |
Sö 2016-11-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
124 | F06-4 | 10:00 | Ösmo gul - IK Frej Täby | 0-1 | Ösmo IP | ||
131 | F07-1 | 12:00 | Tullinge TP Fotboll - IFK VIKSJÖ VIT | 4-1 | Brantbrinks IP21 | ||
396 | P06-2 | 14:00 | IFKHaninge P06 - Hammarby IF 3 | 5-6 | Torvalla IP | ||
213 | P03-6 | 15:00 | ÄAIK FF Röd - Hanvikens SK Vit | 3-1 | Älvsjö IP Plan 1 | ||
222 | P03-7 | 16:00 | IFKHaninge P03 - Älvsjö P03:blå | 13-2 | Torvalla IP | ||
130 | F07-1 | 16:00 | Älvsjö AIK F07 röd - Erikslunds KF Grön | 0-15 | Älvsjö IP, plan 4 |
To 2016-11-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | F03-2 | 19:30 | Hammarby Rep - Åkersberga BK | 15-0 | Vinnarhallen, Bosön |
Lö 2016-11-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
378 | P06-1 | 10:00 | Hässelby SK 3 - Danderyds SK 2 | 1-0 | Hässelby IP 21 | ||
137 | F07-1 | 10:00 | Älvsjö AIK F07 röd - Tullinge TP Fotboll | 0-8 | Älvsjö IP, plan 4 | ||
84 | F05-2 | 10:30 | Enskede IK - IFK Stocksund | 0-1 | Danderyds Arena | ||
285 | P04-5 | 11:00 | IFK Viksjö P04-4 - Hässelby SK | 0-3 | Hässelby IP | Ny spelplan | |
111 | F06-2 | 11:00 | Saltsjöbaden IF - Älvsjö AIK Vit | 8-0 | Saltsjöbadens IP | ||
60 | F04-3 | 12:00 | Hässelby SK - IK Frej Täby | 1-0 | Hässelby IP | ||
435 | P07-1 | 12:00 | Älvsjö AIK P07 Blå: 1 - IFK Aspudden/Tellus Gul 1 | 1-4 | Älvsjö IP pl 4 | ||
136 | F07-1 | 13:00 | Erikslunds KF Grön - IFK VIKSJÖ VIT | 2-1 | Erikslundsplan | ||
39 | F04-1 | 14:00 | Saltsjö-Boo IF - IF BP 2 | 2-0 | Boovallen |
Sö 2016-11-13
To 2016-11-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
477 | P07-3 | 18:00 | Sörskogens IF - IFK Haninge | 2-5 | Torvalla IP | ||
472 | P06-3 | 19:00 | IFK Haninge 2 - Hammarby IF P06:10 | 0-21 | Torvalla IP |
Fr 2016-11-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
323 | P05-1 | 18:30 | Hässelby SK 1 - IFK Viksjö 2 | 2-1 | Hässelby IP | ||
246 | P04-1 | 18:45 | Råsunda IS Vit - IFK Viksjö P04-1 | 0-1 | Viksjövallen 2 |
Lö 2016-11-19
Sö 2016-11-20
Ti 2016-11-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 | P06-3 | 19:00 | Jarlabergs IF svart - Saltsjöbadens IF P06 Neglinge | 4-2 | Nacka IP 2 | ||
242 | P04-1 | 19:00 | BKBK - IFK Haninge 2 | 3-1 | Torvalla IP |
On 2016-11-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
468 | P04-6 | 17:50 | Enskede IK Röd - Stuvsta IF 1 | 6-0 | Farsta IP | ||
38 | F03-5 | 20:15 | Täby FK - Sollentuna FK | 0-1 | Skarpäng Konstgräsplan |
To 2016-11-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
238 | P04-1 | 19:00 | IFK Haninge 2 - IFK Viksjö P04-1 | 2-0 | Torvalla IP |
Fr 2016-11-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
19 | F03-2 | 19:00 | Åkersberga BK - Enebybergs IF | 0-6 | Margretelunds IP | ||
298 | P04-6 | 19:45 | Råsunda IS Blå - Älvsjö AIK P04 Gul | 2-2 | Älvsjö IP |
Lö 2016-11-26
Sö 2016-11-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
80 | F05-2 | 10:00 | Vendelsö IK - Huddinge IF | 0-0 | Vendelsömalmsskolan | ||
311 | P04-9 | 10:00 | Älvsjö AIK P04 Röd Lag 2 - Stureby SK | 0-2 | Älvsjö IP, Plan 1 | ||
167 | P03-2 | 10:45 | Boo FF 1 - IFK Aspudden/Tellus | 3-1 | Aspuddens IP | ||
102 | F06-1 | 11:00 | Sollentuna FK Silverdal - Älta IF F06 | 1-1 | Helenelunds IP | ||
282 | P04-4 | 11:30 | Enskede IK Svart 1 - Rågsveds IF P04 Gul | 1-0 | Hagsätra IP | ||
215 | P03-6 | 11:30 | IFK Viksjö P03 - ÄAIK FF Röd | 4-2 | Viksjövallen 2 | ||
460 | P07-4 | 12:00 | IFK Aspudden/Tellus Gul 2 - Älvsjö P07 Gul | 8-0 | Aspuddens IP 1 | ||
450 | P07-2 | 12:10 | Älvsjö AIK P07 orange - Åkersberga FC | 2-3 | Älvsjö IP plan 4 | ||
144 | F07-2 | 12:30 | Järla IF - IFK VIKSJÖ BLÅ | 2-1 | Nacka IP 2 | ||
240 | P04-1 | 12:45 | Råsunda IS Vit - IFK Haninge 2 | 1-3 | Älsvjö IP | ||
114 | F06-3 | 14:00 | Täby FK 06:2 - Älvsjö AIK F06Blå 1 | 7-1 | Tibblevallen/ Täby | ||
410 | P06-5 | 16:00 | IF BP 3 - Jarlabergs IF gul | 3-3 | Nacka IP 2 |
On 2016-11-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
239 | P04-1 | 19:00 | Danderyd SK - BKBK | 5-1 | Danderydsvallen |
Lö 2016-12-03
Sö 2016-12-04
Ti 2016-12-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
48 | F04-1 | 17:00 | IF BP 2 - Älvsjö AIK Vit | 0-3 | Åkeshovs BP | ||
411 | P06-5 | 19:00 | Saltsjö-Boo IF orange - IF BP 3 | 9-0 | Nacka IP 2A |
To 2016-12-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
456 | P07-3 | 18:00 | Älvsjö AIK Vit - IFK Haninge | 2-2 | Torvalla IP |
Lö 2016-12-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
40 | F04-1 | 09:00 | Danderyds SK - Älvsjö AIK Vit | 1-4 | Danderydsvallen | ||
260 | P04-2 | 11:00 | Täby United Viggan 2 - IF BP 4 | 3-5 | Hägernäs IP | ||
204 | P03-5 | 11:00 | Kungsängen IF - Sickla IF | 4-2 | Kungsängens IP | ||
464 | P07-4 | 11:00 | Segeltorps IF - IFK Aspudden/Tellus Gul 2 | 6-2 | Segeltorps IP |
Lö 2016-12-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
319 | P05-1 | 12:00 | Hässelby SK 1 - Hammarby IF 8 | 1-4 | Hässelby IP |
Sö 2016-12-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
401 | P06-3 | 09:00 | Jarlabergs IF svart - Danderyds SK | 1-1 | RM-Halen | ||
469 | P06-3 | 11:00 | Hammarby IF P06:10 - Saltsjöbadens IF P06 Neglinge | 9-1 | Kärrtorps IP1 |
Ti 2016-12-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
369 | P05-7 | 19:00 | IF BP 30 - Stocksunds IF | 6-0 | Stockhagens IP |
Lö 2017-01-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
412 | P06-5 | 15:30 | Jarlabergs IF gul - FC Djursholm | 5-1 | RM-Hallen |
Lö 2017-01-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
210 | P03-6 | 10:30 | Hanvikens SK Vit - IFK Viksjö P03 | 2-0 | Tyresövallen | ||
327 | P05-2 | 13:00 | IFK Österåker P05:1 - IF BP 3 | 5-3 | Röllingby |
Sö 2017-01-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
230 | P03-8 | 14:00 | Karlbergs BK P03 - Sollentuna FK Syd | 0-3 | Stadshagens IP 1 |
Lö 2017-01-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
15 | F03-2 | 13:00 | Ingarö IF - Enebybergs IF | 0-4 | Ingarö IP | ||
251 | P04-10 | 15:00 | Vasalunds IF P04:1 - Täby United Viggan 1 | 10-1 | Hägernäs IP | ||
446 | P07-2 | 15:45 | IFK Lidingö P07:11 Blå - IF BP 3 | 7-0 | Lidingövallen | ||
14 | F03-2 | 17:30 | Djurgårdens IF - Åkersberga BK | 6-0 | Åkersberga Sportcentrum Röllingby konstg | Domare: Johan Broman |
Sö 2017-01-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
220 | P03-7 | IFK Stocksund - Älvsjö P03:blå | 6-3 | Danderyds Arena | |||
388 | P06-2 | 10:00 | Åkersberga BK grön - Hammarby IF 3 | 0-7 | Röllingby IP | ||
349 | P05-4 | 11:30 | Hammarby IF 6 - Ängby IF | 0-5 | Kärrtorp BP | ||
26 | F03-3 | 14:45 | IFK Viksjö - Stocksunds IF | 4-0 | Järfällavallen A |
Fr 2017-02-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
195 | P03-4 | 18:25 | Hammarby IF - Värmdö IF | 4-0 | Kärrtorps IP |
Lö 2017-02-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
194 | P03-4 | Enebybergs IF - Norrtulls SK | 1-2 | ||||
420 | P06-6 | IFK Stocksund P06 - Vendelsö Handen 2 | 8-4 | ||||
454 | P07-3 | 10:00 | Sickla IF Blå - Älvsjö AIK Vit | 5-0 | Kärrtorps IP | ||
258 | P04-2 | 10:00 | IF BP 4 - Tyresö FF Röd | 1-2 | Ängby IP | ||
193 | P03-4 | 10:45 | Värmdö IF - Älvsjö AIK P03 Vit | 2-0 | Värmdövallen 2 | Omklädningsrum finns | |
351 | P05-4 | 11:00 | Enskede IK Röd - Hammarby IF 6 | 1-3 | Enskede IP | ||
376 | P05-8 | 11:00 | Täby United FF , VIK - Sollentuna FK | 1-1 | Hägernäs IP | ||
363 | P05-6 | 11:30 | IF BP 14 - IFK Aspudden/Tellus Gul | 2-0 | Aspuddens IP | ||
197 | P03-5 | 12:00 | Sickla IF - Hässelby SK | 0-5 | Kärrtorps IP | ||
444 | P07-2 | 14:00 | IF BP 3 - Älvsjö AIK P07 orange | 3-3 | Stora Mossen Nedre 1 |
Sö 2017-02-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
395 | P06-2 | 10:00 | Åkersberga BK grön - Sickla IF Blå | 2-2 | Röllingby IP | ||
3 | F03-1 | 12:10 | Saltsjö-Boo IF - Hanvikens SK | 11-0 | Boovallen 2 | ||
81 | F05-2 | 14:00 | Enskede IK - Värmdö IF | 0-5 | Enskede IP | ||
247 | P04-10 | 17:00 | Åkersberga FC P04 - Täby United Viggan 1 | 4-1 | Röllingby IP |
Lö 2017-02-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
162 | P03-1 | 09:15 | AIK Svart - Bro IK | 0-2 | Skytteholms IP A-Plan | ||
172 | P03-2 | 09:45 | Boo FF 1 - Spånga IS Lag 1 | 1-3 | Knutby BP | ||
452 | P07-2 | 10:00 | IFK Lidingö P07:11 Blå - Älvsjö AIK P07 orange | 5-1 | Brevik konstgräsplan | ||
267 | P04-3 | 10:00 | Täby Fk Norra 04 - Älvsjö AIK | 0-10 | Älvsjö IP | ||
201 | P03-5 | 11:00 | Kungsängen IF - Hanvikens SK Röd | 0-4 | Kungsängens IP | ||
332 | P05-2 | 12:45 | IFK Österåker P05:1 - Tyresö Strand/Brevik | 5-1 | Röllingby | ||
303 | P04-7 | 13:00 | IF BP 30 - Älvsjö P04 Vit | 3-1 | Stora Mossen ip | Mosskroken 167 55 Bromma | |
366 | P05-7 | 14:00 | Reymersholms IK - IF BP 30 | 2-1 | Stora Mossen ip | Mosskroken 167 55 Bromma |
Sö 2017-02-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
475 | P07-4 | 09:00 | Åkersberga BK - Älvsjö P07 Gul | 6-0 | Åkersberga Sportcentrum | ||
315 | P04-9 | 10:00 | Sollentuna FK Töjnan - Stureby SK | 0-3 | Kärrdals IP | ||
159 | P03-1 | 10:15 | Enskede IK Röd - AIK Svart | 3-5 | Enskede IP | ||
302 | P04-7 | 12:00 | IF BP 30 - Sickla IF | 3-0 | Stora Mossen ip | Mosskroken 167 55 Bromma | |
226 | P03-7 | 13:45 | IFK Stocksund - Spånga Is FK Lag 2 | 1-3 | Danderyds Arena | ||
418 | P06-6 | 16:00 | Örby IS - IFK Stocksund P06 | 1-13 | Söderberg & Partner Vallen, Stocksund | ||
425 | P06-7 | 16:00 | Älvsjö AIK P06 VIT - Skogås-Trångsunds FF P06 R2 | 3-2 | Älvsjö IP plan 5 | ||
211 | P03-6 | 18:15 | Årsta FF - ÄAIK FF Röd | 5-3 | Enskede IP |
Fr 2017-02-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
207 | P03-6 | 18:00 | IF BP 3 - Hanvikens SK Vit | 3-1 | Stora Mossen IP 1 | ||
122 | F06-4 | 18:00 | IFK LIDINGÖ FK - IK Frej Täby | 4-2 | Vinnarhallen Bosön |
Lö 2017-02-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
187 | P03-4 | Norrtulls SK - Älvsjö AIK P03 Vit | 5-0 | ||||
314 | P04-9 | 10:00 | Sollentuna FK Töjnan - Älvsjö AIK P04 Röd Lag 2 | 3-2 | Kärrdals BP | ||
310 | P04-8 | 10:00 | IFK Österåker - Saltsjöbadens IF P04 | 0-4 | Röllingby BP, Åkersberga | ||
79 | F05-2 | 10:00 | Värmdö IF - IFK Stocksund | 1-0 | Värmdövallen | ||
203 | P03-5 | 10:15 | Hanvikens SK Röd - Hässelby SK | 5-1 | Tyresövallen | ||
218 | P03-7 | 10:15 | Älvsjö P03:blå - Spånga Is FK Lag 2 | 1-4 | Älvsjö IP | ||
389 | P06-2 | 11:00 | Sickla IF Blå - Sollentuna FK Helenelund | 0-6 | Sicklavallen | ||
32 | F03-4 | 11:30 | Älvsjö AIK F03 Vit - Tyresö FF | 0-2 | Älvsjö IP plan 1 | ||
68 | F05-1 | 12:00 | Enebybergs IF - Stureby SK Vit | 1-3 | Enebybergs IP | ||
284 | P04-5 | 12:00 | Gustavsberg IF FK - Sollentuna FK Syd | 4-1 | Värmdövallen | ||
185 | P03-3 | 13:00 | IFK Lidingö FK 03:2 - Reymers | 2-4 | Breviks IP | ||
276 | P04-4 | 14:15 | Enskede IK Svart 1 - Tyresö FF Svart | 2-0 | Kärrtorps IP | ||
157 | P03-1 | 15:30 | AIK Svart - Älta IF | 1-2 | Skytteholms IP B-Plan | ||
21 | F03-3 | 16:00 | IFK Viksjö - Hammarby Utv | 5-1 | Viksjövallen 2 |
Sö 2017-02-19
Må 2017-02-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
34 | F03-5 | 19:00 | Sollentuna FK - Spånga IS | 2-1 | Kärrdals IP |
Fr 2017-02-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
182 | P03-3 | 17:30 | Stureby SK - IFK Lidingö FK 03:2 | 0-4 | Kärrtorps IP |
Lö 2017-02-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
171 | P03-2 | 10:00 | Bromstens IK - Enskede IK Vit | 4-0 | Bromstens IP | ||
199 | P03-5 | 18:00 | Hanvikens SK Röd - Sickla IF | 6-0 | Tyresövallen |
Sö 2017-02-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
476 | P07-4 | 10:00 | Enebybergs IF 2 - Åkersberga BK | 0-9 | Enebybergs IP |
Lö 2017-03-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
176 | P03-2 | 10:00 | IFK Aspudden/Tellus - Bromstens IK | 3-6 | Bromstens IP |
Sö 2017-03-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
217 | P03-7 | IFKHaninge P03 - IFK Stocksund | 5-2 | Stocksund s | |||
174 | P03-2 | 10:00 | Bromstens IK - Boo FF 1 | 4-1 | Bromstens IP | ||
380 | P06-1 | 10:00 | Hammarby IF Grön - Hässelby SK 3 | 3-2 | Kärrtorps IP, plan 2 | ||
148 | F07-3 | 10:00 | IFK Lidingö F07:5 - Hanvikens SK Röd | 0-3 | Lidingövallen | ||
417 | P06-6 | 14:00 | Tallkrogens IF - Vendelsö Handen 2 | 2-9 | Sandåkra BP | ||
198 | P03-5 | 15:00 | Huddinge IF Svart - Kungsängen IF | 9-1 | Källbrink IP | ||
46 | F04-1 | 19:00 | Älvsjö AIK Vit - Saltsjö-Boo IF | 0-0 | Älvsjö IP 1 |
Må 2017-03-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
431 | P06-8 | 18:00 | Skogås-Trångsunds FF P06 R1 - Spånga IS P06:6 | 2-4 | Nytorp mosse ip | ||
271 | P04-3 | 18:30 | Tyresö FF Vit - Älvsjö AIK | 2-3 | Solberga BP | ||
35 | F03-5 | 19:30 | Vendelsö IK - Sollentuna FK | 0-3 (WO) | Vendelsömalms IP |
On 2017-03-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
405 | P06-4 | 18:30 | Hammarby IF - IFK Österåker P06 | 0-3 | Skarpnäcks Sportfält | ||
165 | P03-1 | 19:30 | Bro IK - Enskede IK Röd | 2-1 | Bro IP | ||
76 | F05-1 | 20:00 | Hanvikens SK - Stureby SK Vit | 0-3 | Knutby BP |
To 2017-03-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
304 | P04-7 | 17:45 | Sickla IF - Hammarby IF 2 | 0-3 (WO) | Stavsborgs BP |
Fr 2017-03-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
427 | P06-8 | 18:00 | Sollentuna FK Sportfältet 1 - Spånga IS P06:6 | 5-3 | Edsbergs Sportfält | ||
352 | P05-4 | 18:00 | Stureby Sk A - Ängby IF | 2-2 | Spånga IP | ||
5 | F03-1 | 19:20 | Boo FF 1 - Saltsjö-Boo IF | 0-0 | Boovallen 2 |
Lö 2017-03-11
Sö 2017-03-12
Ti 2017-03-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
270 | P04-3 | 19:30 | Täby Fk Norra 04 - IF BP 5 | 2-12 | Ängby IP |
On 2017-03-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
419 | P06-6 | 17:15 | Örby IS - Tallkrogens IF | 2-2 | Lisebergs BP | ||
109 | F06-2 | 18:00 | Älvsjö AIK Vit - Stureby SK | 0-24 | Älvsjö IP 5 | ||
224 | P03-7 | 19:20 | Spånga Is FK Lag 2 - IFKHaninge P03 | 3-1 | Spånga IP | ||
160 | P03-1 | 20:00 | Älta IF - Bro IK | 0-4 | Bro IP | Domare: Niklas Sundin |
To 2017-03-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
350 | P05-4 | 11:00 | Enskede IK Röd - Stureby Sk A | 3-0 (WO) | Enskede IP | ||
175 | P03-2 | 19:00 | Spånga IS Lag 1 - Enskede IK Vit | 9-0 | Knutby BP |
Fr 2017-03-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
654 | P06 | 18:15 | Jarlaberg Gul - IFK Österåker P06 | 7-3 | Fisksätra IP 2 | A-1/8-final 4 | |
188 | P03-4 | 18:30 | Hammarby IF - Enebybergs IF | 2-3 | Kärrtorps IP 3 | ||
219 | P03-7 | 19:15 | Mälarhöjdens IK - IFKHaninge P03 | 0-6 | Mälarhöjdens IP |
Lö 2017-03-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
437 | P07-1 | Enebybergs IF - Älvsjö AIK P07 Blå: 1 | 7-5 | ||||
341 | P05-3 | 10:00 | Vendelsö IK - IFK Österåker P05-4 | 4-2 | Brandbergen IP | ||
62 | F04-4 | 10:00 | Enskede IK - Enebybergs IF | 6-1 | Enskede IP | ||
88 | F05-3 | 10:00 | Saltsjöbadens IF - Täby FK F05-3 | 5-0 | Saltsjöbadens IP 1 | ||
100 | F06-1 | 10:00 | Älta IF F06 - Bele Barkarby | 1-1 | Stavsborgs BP | ||
439 | P07-1 | 10:00 | Älvsjö AIK P07 Blå: 1 - IF BP 22 | 1-9 | Älvsjö IP | ||
184 | P03-3 | 10:30 | Hammarby IF 3 - Stureby SK | 4-0 | Kärrtorps IP plan 2 | ||
309 | P04-8 | 11:00 | Älta IF - IF BP 23 | 2-0 | Olovslunds BP | ||
613 | P04 | 12:15 | Täby United P04 Syd - Vasalunds IF P04:1 | 0-3 | Skytteholm | 1/8-final 8 | |
261 | P04-2 | 12:45 | Tyresö FF Röd - Sollentuna FK Kärrdal | 1-3 | Kärrdals BP | ||
158 | P03-1 | 13:30 | Bro IK - Boo FF 2 | 8-0 | Kungsängens IP | ||
670 | P06 | 15:30 | FC Djursholm - Enebybergs IF | 6-4 | B-1/8-final 5 | ||
234 | P03-8 | 16:00 | Saltsjöbadens IF - SkogåsTrångsund | 7-4 | Saltsjöbadens IP 1 |
Sö 2017-03-19
Må 2017-03-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
653 | P06 | 17:45 | Hammarby P06:10 - Vendelsö Handen 2 | 3-1 | Kärrtorps IP 2 | A-1/8-final 3 |
Ti 2017-03-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
671 | P06 | 19:00 | Danderyds SK - Örby IS | 2-3 (FL) | Danderydsvallen | B-1/8-final 6 |
On 2017-03-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
658 | P06 | 18:30 | Hammarby IF Grön - Spånga IS P06:6 | 5-1 | Skarpnäcks Sportfält | A-1/8-final 8 | |
657 | P06 | 19:10 | Saltsjö-Boo if - Hammarby IF 3 | 10-9 (STR)(FL) | Orminge bollplan | A-1/8-final 7 | |
668 | P06 | 19:45 | Jarlabergs IF svart - Tallkrogens IF | 6-0 | Fisksätra IP 2 | B-1/8-final 3 |
To 2017-03-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
669 | P06 | 18:15 | IF BP 3 - Sollentuna FK Sportfältet 2 | 2-8 | Edsbergs Sportfält | B-1/8-final 4 | |
639 | P05 | 19:00 | IF BP 17 U - Hammarby IF 6 | 2-1 | Knutby BP | B-1/8-final 4 |
Fr 2017-03-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
479 | P07-3 | Sörskogens IF - Älvsjö AIK Vit | 0-0 | Älvsjö IP | |||
192 | P03-4 | 18:15 | Norrtulls SK - Hammarby IF | 2-3 | Kärrtorps IP 3 | ||
607 | P04 | 18:50 | Enskede IK Röd - IF BP 4 | 6-3 | Sandåkra BP | 1/8-final 2 |
Lö 2017-03-25
Sö 2017-03-26
Må 2017-03-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
693 | P07 | IFK Aspudden/Tellus Gul 1 - Älvsjö P07 Gul | 6-3 | B-1/8-final 6 | |||
689 | P07 | 18:30 | IF BP 3 - Örby IS P07 Röd | 9-2 | B-1/8-final 2 | ||
666 | P06 | 18:30 | Hässelby SK 3 - Stureby sk | 2-0 | Maltesholmsskolans BP | B-1/8-final 1 | |
673 | P06 | 20:00 | Vendelsö Handen 1 - Skogås-Trångsunds FF P06 R1 | 3-0 | Hanvedens IP | B-1/8-final 8 |
Ti 2017-03-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
642 | P05 | Reymersholms IK - IF BP 3 | 0-3 (WO) | B-1/8-final 7 | |||
655 | P06 | 19:10 | Saltsjö-Boo IF orange - Hammarby IF | 1-5 | Orminge bollplan | A-1/8-final 5 |
On 2017-03-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
598 | P04 | 19:15 | Tyresö FF Röd - Älvsjö AIK | 0-5 | Älvsjö IP | 1/16-final 9 | |
675 | P06 | 19:30 | Jarlabergs IF svart - Sollentuna FK Sportfältet 2 | 0-2 | Fisksätra IP 2 | B-1/4-final 2 |
To 2017-03-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
651 | P06 | 18:15 | AIK Vit - Sollentuna FK Sportfältet 1 | 2-1 | Edsbergs Sportfält | A-1/8-final 1 | |
672 | P06 | 19:00 | Åkersberga BK svart - Sickla IF Blå | 4-3 | Söraskolans konstgräs | B-1/8-final 7 |
Fr 2017-03-31
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | F03-1 | Saltsjö-Boo IF - Reymers F03 | 3-0 (WO) | Kärrtorp | |||
481 | F03 | 18:00 | Boo FF 1 - Ingarö IF | 4-0 | Ingarö IP | 1/8-final 1 | |
514 | F05 | 18:00 | Älvsjö AIK F05:Blå - Stureby SK Blå | 6-0 | Älvsjö IP | A-1/4-final 4 |
Lö 2017-04-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
691 | P07 | Enebybergs IF 2 - Älvsjö AIK P07 Blå: 1 | 7-2 | Enebyberg | B-1/8-final 4 | ||
512 | F05 | 09:00 | IFK Stocksund - IK Frej | 2-0 | Älvsjö IP 1 | A-1/4-final 2 | |
513 | F05 | 10:20 | Värmdö IF - IFK Viksjö | 5-0 | Älvsjö IP 1 | A-1/4-final 3 | |
181 | P03-3 | 10:30 | Hammarby IF 3 - Reymers | 1-0 | Kärrtorps IP plan 2 | ||
667 | P06 | 11:00 | Skogås-Trångsunds FF P06 R2 - Åkersberga BK grön | 5-1 | Älvsjö IP 4 | B-1/8-final 2 | |
674 | P06 | 14:00 | Hässelby SK 3 - Skogås-Trångsunds FF P06 R2 | 8-1 | Älvsjö IP 4 | B-1/4-final 1 | |
520 | F05 | 14:20 | Enskede IK - Enebybergs IF | 0-2 | Älvsjö IP 1 | B-1/4-final 3 | |
568 | P03 | 15:30 | Älta IF - Sollentuna FK Syd | 1-2 | Älta IP | 1/8-final 8 | |
521 | F05 | 15:40 | Täby FK F05-3 - Vendelsö IK | 0-2 | Älvsjö IP 1 | B-1/4-final 4 | |
676 | P06 | 16:00 | FC Djursholm - Örby IS | 5-2 | Älvsjö IP 4 | B-1/4-final 3 | |
629 | P05 | 17:00 | Sollentuna FK - IFK Viksjö 1 | 1-0 | Älvsjö IP 1 | A-1/4-final 1 | |
677 | P06 | 17:00 | Åkersberga BK svart - Vendelsö Handen 1 | 1-2 | Älvsjö IP 4 | B-1/4-final 4 |
Sö 2017-04-02
Må 2017-04-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
578 | F06 | 18:00 | Täby FK 06:2 - Stureby SK | 3-1 | Sturebyskolans BP | A-1/4-final 3 |
Ti 2017-04-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
507 | F04 | 17:55 | Viggbyholms IK - IFK Viksjö | 4-0 | Hägernäs IP | 1/4-final 4 |
On 2017-04-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
565 | P03 | 18:45 | Hanvikens SK Röd - Värmdö IF | 4-1 | Trollbäckens IP | 1/8-final 5 | |
561 | P03 | 19:30 | Bro IK - Saltsjöbadens IF | 3-0 | Bro IP | 1/8-final 1 | |
483 | F03 | 20:00 | Segeltorps IF - Sickla IF röd | 1-2 | Stavsborgs IP, Älta | 1/8-final 3 | |
484 | F03 | 20:15 | Täby FK - Tyresö FF | 2-4 (STR) | Skarpängs konstgräsplan | 1/8-final 4 Domare Isa |
To 2017-04-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
610 | P04 | 20:00 | Älvsjö AIK - FC Djursholm 1 | 1-2 | Djursholms IP | 1/8-final 5 |
Fr 2017-04-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
659 | P06 | 19:00 | AIK Vit - Sollentuna FK Helenelund | 5-3 | Bergshamra IP | A-1/4-final 1 | |
615 | P04 | 20:15 | IFK Haninge 1 - Tyresö FF Svart | 4-2 (STR)(FL) | Torvalla IP | 1/4-final 2 |
Sö 2017-04-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
617 | P04 | 09:00 | Enskede IK Svart 1 - Vasalunds IF P04:1 | 5-6 (STR)(FL) | Enskede IP Plan 2 | 1/4-final 4 |
Må 2017-04-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
590 | P04 | 18:00 | IF BP 30 - IFK Österåker | 2-1 | Wasavallen i Rydbo | 1/16-final 1 |
Ti 2017-04-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
562 | P03 | 19:00 | IFKHaninge P03 - Spånga IS Lag 1 | 3-2 (STR)(FL) | Dalarö IP | 1/8-final 2 |
On 2017-04-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
563 | P03 | 18:45 | Hammarby IF 3 - Hanvikens SK Vit | 3-4 (STR) | Trollbäckens IP | 1/8-final 3 |
Ti 2017-04-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
486 | F03 | 20:00 | IFK Viksjö - Hanvikens SK | 3-0 | Tallbohovs IP | 1/8-final 6 |
On 2017-04-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
662 | P06 | 18:00 | Saltsjö-Boo if - Hammarby IF Grön | 5-3 | Stavsborgs bollplan | A-1/4-final 4 | |
499 | F04 | 18:20 | Bele Barkarby FF - IF BP 2 | 5-6 (STR) | Veddestavallen 2 | 1/8-final 4 | |
571 | P03 | 18:45 | Hanvikens SK Röd - IF BP 3 | 4-0 | Trollbäckens IP | 1/4-final 3 | |
567 | P03 | 20:00 | Spånga Is FK Lag 2 - Bromstens IK | 3-1 | Bromstens IP | 1/8-final 7 | |
606 | P04 | 20:00 | IF BP 30 - Danderyd SK | 2-3 | Danderydsvallen | 1/8-final 1 |
Fr 2017-04-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
569 | P03 | 19:00 | Bro IK - IFKHaninge P03 | 1-5 | Bro IP | 1/4-final 1 | |
616 | P04 | 20:15 | FC Djursholm 1 - Hammarby IF 2 | 1-2 | Djursholms IP | 1/4-final 3 |
Lö 2017-04-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
682 | P07 | 11:00 | Sickla IF Blå - IFK Lidingö P07:11 Blå | 0-7 | Gångsätra BP | A-1/4-final 2 |
Sö 2017-04-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
506 | F04 | 09:00 | FC Djursholm - Älvsjö AIK Vit | 1-5 | Gröndals BP | 1/4-final 3 | |
488 | F03 | 13:00 | Saltsjö-Boo IF - Djurgårdens IF | 3-0 | Hjorthagens IP | 1/8-final 8 | |
504 | F04 | 13:15 | Saltsjö-Boo IF - Älvsjö AIK Blå | 4-5 (STR)(FL) | Boovallen | 1/4-final 1 |
Må 2017-04-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
490 | F03 | 18:30 | Sickla IF röd - Tyresö FF | 0-3 | Stavsborgs BP | 1/4-final 2 | |
491 | F03 | 19:00 | Älvsjö AIK F03 Vit - IFK Viksjö | 3-1 | Hagsätra IP 11-manna | 1/4-final 3 |
Ti 2017-04-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
505 | F04 | Spånga F04 - IF BP 2 | 2-0 | 1/4-final 2 |
On 2017-04-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
614 | P04 | 19:00 | Danderyd SK - Enskede IK Röd | 4-2 | Danderydsvallen | 1/4-final 1 | |
661 | P06 | 19:00 | Hammarby IF - IFK Stocksund P06 | 3-14 | SoP | A-1/4-final 3 |
Fr 2017-04-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
572 | P03 | 20:00 | Spånga Is FK Lag 2 - Sollentuna FK Syd | 5-0 | Edsberg Sportfält | 1/4-final 4 |
Lö 2017-04-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
631 | P05 | Enskede IK Röd - IFK Österåker P05;2 | 0-3 | Enskede IP | A-1/4-final 3 | ||
489 | F03 | 09:45 | Boo FF 1 - Hammarby Rep | 2-4 | Årstagårdens BP | 1/4-final 1 |
Må 2017-05-01
Lö 2017-05-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
630 | P05 | 14:00 | Spånga IS P05-1 - Vendelsö IK 2 | 5-0 | Knutby Bollplan | A-1/4-final 2 |
Sö 2017-05-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
663 | P06 | 16:30 | AIK Vit - Hammarby P06:10 | 2-4 | Bergshamra IP | A-Semifinal 1 |
Fr 2017-05-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
559 | F07 | 18:00 | IFK VIKSJÖ BLÅ - Viggbyholms IK FF Röd | 0-1 | Hägernäs IP | B-Semifinal 2 |
Lö 2017-05-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
685 | P07 | 13:00 | Enebybergs IF - IFK Lidingö P07:11 Blå | 2-4 | Herby BP | A-Semifinal 1 |
Sö 2017-05-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
634 | P05 | 15:00 | IFK Österåker P05;2 - IF BP 30 | 1-5 | Wasavallen | A-Semifinal 2 |
To 2017-05-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
515 | F05 | 08:20 | Stureby SK Vit - IFK Stocksund | 2-1 | Älvsjö IP 1 | A-Semifinal 1 | |
516 | F05 | 10:20 | Värmdö IF - Älvsjö AIK F05:Blå | 2-0 | Älvsjö IP 1 | A-Semifinal 2 | |
552 | F07 | 10:45 | Hanvikens SK Röd - IFK Stocksund | 0-6 | Älvsjö IP 4 | A-Semifinal 2 | |
633 | P05 | 11:40 | Sollentuna FK - Spånga IS P05-1 | 5-6 (STR)(FL) | Älvsjö IP 1 | A-Semifinal 1 | |
686 | P07 | 13:15 | Åkersberga FC - Åkersberga BK | 2-1 | Älvsjö IP 4 | A-Semifinal 2 | |
522 | F05 | 14:20 | Saltsjöbadens IF - Huddinge IF | 1-0 | Älvsjö IP 1 | B-Semifinal 1 | |
558 | F07 | 14:30 | Erikslunds KF Grön - IFK Lidingö FK F07:9 | 5-2 | Älvsjö IP 4 | B-Semifinal 1 | |
523 | F05 | 15:40 | Enebybergs IF - Vendelsö IK | 1-2 | Älvsjö IP 1 | B-Semifinal 2 | |
648 | P05 | 17:00 | IFK Tumba - IF BP 17 U | 2-0 | Älvsjö IP 1 | B-Semifinal 1 | |
700 | P07 | 17:00 | IF BP 3 - Älvsjö AIK Vit | 3-2 (FL) | Älvsjö IP 4 | B-Semifinal 1 | |
701 | P07 | 18:15 | Älvsjö AIK P07 orange - Sörskogens IF | 4-3 (FL) | Älvsjö IP 4 | B-Semifinal 2 | |
649 | P05 | 18:20 | Stureby Sk A - IF BP 3 | 4-0 | Älvsjö IP 1 | B-Semifinal 2 |