Matcher
Antal: 530
Lö 2013-10-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
361 | P02-5 | 10:00 | Rönninge-Salem - Segeltorps IF P02-2 | 3-3 | Berga BP | ||
75 | F01-4 | 11:00 | Viggbyholms IK - Essinge IK | 11-0 | Hägernäs IP | ||
186 | F04-1 | 12:10 | Ängby IF - Vallentuna DFF-05 | 0-2 | Ängby IP | ||
338 | P02-3 | 13:00 | Enskede IK - Hässelby SK P02-2 | 17-0 | Bäckahagens BP |
Sö 2013-10-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
35 | F00-2 | 16:00 | Segeltorps IF - IK Frej | 1-1 | Segeltorps IP | ||
55 | F00-4 | 17:30 | Älta IF - Spårvägens FF | 1-1 | Älta IP |
Må 2013-10-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
359 | P02-5 | 18:10 | Segeltorps IF P02-2 - Gröndals IK | 7-2 | Segeltorps IP |
Ti 2013-10-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
458 | P04-4 | 18:45 | Kista SC - P04 - Älvsjö AIK Gul | 5-2 | Kvarnbacka BP | ||
430 | P03-8 | 19:00 | Sollentuna FK-Vaxmora - Vendelsö IK P03:Vit | 4-3 | Edsbergs Sportfält/7-manna konstgräsplan |
On 2013-10-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
323 | P02-1 | 18:30 | Spånga IS: T - Nynäshamns IF | 3-0 | Spånga IP, (Inomhushallen, konstgräs) | ||
76 | F01-4 | 18:30 | Stuvsta IF - Saltsjöbadens IF I | 3-2 | Stuvsta IP | ||
238 | P01-1 | 20:00 | Segeltorps IF Urdin - Tungelsta IF | 7-3 | Segeltorps IP |
To 2013-10-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
381 | P03-3 | 18:00 | Foc Farsta - ÄAIK Röd 2 | 6-0 | Farsta IP |
Fr 2013-10-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
376 | P03-2 | 18:00 | Huddingeif vit 2 - Bele Barkarby | 3-5 | Källbrinks IP | ||
408 | P03-6 | 18:00 | Huddinge if vit 1 - Täby United Grön | 1-2 | Källbrinks IP | ||
426 | P03-8 | 18:30 | Karlbergs BK - Vendelsö IK P03:Vit | 0-8 | Stadshagen IP |
Lö 2013-10-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
448 | P04-3 | 09:00 | Älvsjö AIK P04:Svart - IFK Viksjö P04-2 | 1-3 | Älvsjö IP Plan4 | ||
163 | F04-1 | 10:00 | Örby IS - Vallentuna Damfotboll | 0-3 | Liseberg BP | ||
435 | P04-1 | 11:15 | Danderyds SK - Älvsjö AIK Blå | 1-5 | Danderydsvallen |
Sö 2013-10-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
447 | P04-3 | 13:00 | Hässelby SK P04-1 - Örby IS | 7-0 | Smedshagens Bollplan | ||
31 | F00-1 | 14:15 | Hässelby SK - Danderyds SK | 4-0 | Hässelby Gårds bp | ||
436 | P04-1 | 15:00 | Danderyds SK - IFK Haninge P04:1 | 1-8 | Danderydsvallen |
Må 2013-10-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
366 | P02-5 | 18:00 | Segeltorps IF P02-2 - Älvsjö AIK P02 Blå 2 | 5-0 | Segeltorps IP |
On 2013-10-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
434 | P04-1 | 18:00 | IFK Haninge P04:1 - Årsta FF 3 | 10-1 | Brandbergens IP | ||
51 | F00-4 | 18:30 | Täby FK - Spårvägens FF | 2-2 | Erikslunds Konstgräs | ||
318 | P02-1 | 18:30 | Spånga IS: T - Älvsjö AIK 4 | 7-1 | Spånga IP, (Inomhushallen, konstgräs) | ||
240 | P01-1 | 18:30 | Djurgården IF - Segeltorps IF Urdin | 0-3 (WO) | Östermalms IP | ||
296 | P01-6 | 20:00 | Segeltorps IF Txuri - Kungsängens IF | 2-11 | Segeltorps IP |
To 2013-10-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
431 | P03-8 | 20:00 | FC Djursholm P03:Blå - Karlbergs BK | 7-4 | Djursholms IP 21 |
Fr 2013-10-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
53 | F00-4 | 16:45 | Spårvägens FF - Älvsjö AIK Blå | 2-2 | Skarpnäcks Sportfält | ||
492 | P03-2 | 18:00 | Huddingeif vit 2 - Enskede IK P03:5 | 0-4 | Källbrinks IP | ||
437 | P04-1 | 18:30 | Älvsjö AIK Blå - Årsta FF 3 | 10-2 | Älvsjö IP | ||
41 | F00-3 | 18:30 | Ösmo gif fk - sörskogens if | 3-0 | Ösmo IP | ||
175 | F04-1 | 19:00 | Ängby IF - Ingarö IF 2 | 0-2 | Ängby IP |
Lö 2013-10-19
Sö 2013-10-20
Må 2013-10-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
363 | P02-5 | 18:10 | Segeltorps IF P02-2 - Hammarby IF 6 | 3-1 | Segeltorps IP |
Ti 2013-10-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
241 | P01-1 | 17:45 | Tungelsta IF - FoC Farsta | 5-1 | Tungelsta Konstgräs | Domare: Goran Laic | |
401 | P03-5 | 18:00 | Hanvikens SK - Älvsjö AIK P03:blå1 | 4-2 | Fornuddens IP | ||
444 | P04-3 | 18:15 | Erikslunds KF - Hässelby SK P04-1 | 10-0 | Erikslunds BP | ||
402 | P03-6 | 18:30 | Hässelby SK FF P03-2 - Täby United Grön | 1-4 | Hässelby Gårds BP | ||
40 | F00-2 | 18:30 | Segeltorps IF - Enskede IK | 2-5 | Segeltorps IP | ||
201 | P00-1 | 18:30 | Ekerö IK - IFK LIDINGÖ FK 21 | 4-0 | Träkvistavallen 2 | ||
461 | P04-4 | 18:45 | Kista SC - P04 - Älvsjö AIK P04Röd lag 1 | 4-0 | Kvarnbacka BP | ||
152 | F03-4 | 19:00 | Täby FK - Viggbyholms IK | 4-0 | Hägernäs IP |
On 2013-10-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
367 | P02-5 | 17:00 | Rönninge-Salem - Gröndals IK | 3-2 | Berga BP | ||
326 | P02-1 | 18:00 | Nynäshamns IF - Boo FF | 7-3 | Kvarnängens IP | ||
261 | P01-3 | 19:00 | Enskede IK Team 42 - IK Frej Täby | 5-4 | Gubbängens BP | ||
59 | F01-1 | 19:15 | IFK Lidingö blå - ösmo gif fk | 4-0 | Lidingövallen | ||
289 | P01-6 | 20:00 | Segeltorps IF Txuri - Rönninge Salem | 0-9 | Segeltorps IP |
To 2013-10-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
490 | P03-2 | 18:00 | Enskede IK P03:5 - Älvsjö AIK P03:blå2 | 4-2 | Gubbängens BP | ||
390 | P03-4 | 18:00 | Värtan - Danderyds SK | 2-3 | Hjorthagens IP | ||
380 | P03-3 | 18:00 | Bromstens IK - P03 - Gustavsbergs IF Fotboll | 4-2 | Knutby BP | ||
149 | F03-4 | 18:00 | Djurgårdens IF - Täby FK | 3-2 | Östermalms IP | ||
423 | P03-8 | 19:00 | Sollentuna FK-Vaxmora - Karlbergs BK | 5-0 | Edsbergs Sportfält/7-manna konstgräsplan |
Fr 2013-10-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
247 | P01-1 | 17:45 | Tungelsta IF - Enebybergs IF | 4-5 | Domare: Goran Laic | ||
126 | F03-2 | 18:00 | Brommapojkarna 78 - Enebybergs IF | 2-2 | Hässelängen | ||
264 | P01-3 | 18:00 | Saltsjöbadens IF 1 - Enskede IK Team 42 | 1-4 | Saltsjöbadens IP | ||
396 | P03-5 | 18:00 | Älvsjö AIK P03:blå1 - Hammarby P03.3 | 3-4 | Älvsjö IP -Plan 5 | ||
414 | P03-7 | 18:30 | IFK Stocksund - Nynäshamns IF | 1-2 | Stockhagnes IP | ||
277 | P01-4 | 18:30 | Vendelsö IK Lag2 - Hässelby SK | 1-2 | Vendelsömalm | ||
404 | P03-6 | 18:45 | Huddinge if vit 1 - Hässelby SK FF P03-2 | 5-2 | Källbrinks IP |
Lö 2013-10-26
Sö 2013-10-27
On 2013-10-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
251 | P01-2 | 19:00 | Enskede IK 2 - Djurgården IF U11 | 2-6 | Gubbängens BP |
Lö 2013-11-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
407 | P03-6 | 10:00 | Hässelby SK FF P03-2 - Pappas Pojkar FF:blå | 3-7 | Hässelby Gårds BP | ||
337 | P02-2 | 10:15 | Älvsjö AIK P02 Blå 1 - Saltsjöbadens If 5 | 3-7 | Älvsjö IP | ||
295 | P01-6 | 12:30 | Rönninge Salem - IF Brommapojkarna 11 | 3-5 | Berga BP |
Sö 2013-11-03
Må 2013-11-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
284 | P01-5 | 18:30 | Kista SC - MIK P-01 | 5-4 | Ärvinge BP | ||
146 | F03-4 | 18:45 | Täby FK - Stuvsta IF | 2-0 | Erikslunds Konstgräsplan | ||
305 | P01-7 | 19:00 | Nynäshamn - Saltsjöbadens IF | 4-2 | Kvarnängens ip |
Ti 2013-11-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
34 | F00-1 | 19:00 | Rönninge Salem Fotboll - Danderyds SK | 9-0 | Berga Bollplan | ||
312 | P01-8 | 19:00 | Vendelsö IK Lag1 - Spånga IS P01 | 5-3 | Vendelsömalm | ||
450 | P04-3 | 19:00 | IFK Viksjö P04-2 - Hässelby SK P04-1 | 3-3 | Viksjövallen 3 | ||
216 | P00-2 | 19:30 | VBK - Brommapojkarn 00-15 | 1-2 | Vallentuna IP |
On 2013-11-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
425 | P03-8 | 17:30 | FC Djursholm P03:Blå - Sollentuna FK-Vaxmora | 4-1 | Djursholms IP 32 | ||
268 | P01-4 | 18:30 | Pappas pojkar FF - Vendelsö IK Lag2 | 7-2 | Broängens Bp | ||
281 | P01-5 | 18:30 | Hammarby IF P01-3 - IFK Österåker Svart | 6-5 | Gubbängens BP | ||
83 | F01-4 | 18:30 | Stuvsta IF - Ekerö IK | 12-1 | Stuvsta IP | ||
243 | P01-1 | 19:00 | Segeltorps IF Urdin - FoC Farsta | 5-2 | Segeltorps IP |
To 2013-11-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
389 | P03-4 | 18:00 | Värtan - Täby United Svart | 3-3 | Hjorthagens IP | ||
151 | F03-4 | 18:30 | Stuvsta IF - Djurgårdens IF | 0-0 | Visättra IP |
Fr 2013-11-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
294 | P01-6 | 18:00 | Kungsängens IF - Norrtulls SK | 18-2 | Kungsängens IP | ||
56 | F00-4 | 18:00 | Älvsjö AIK Blå - Täby FK | 1-1 | Älvsjö IP Plan1 | ||
311 | P01-8 | 19:00 | Sollentuna FK P01 (syd) - Segeltorps IF U | 4-7 | Kärrdals BP | ||
293 | P01-6 | 19:00 | IF Brommapojkarna 11 - Segeltorps IF Txuri | 2-1 | Stora Mossens IP |
Lö 2013-11-09
Sö 2013-11-10
Må 2013-11-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
385 | P03-3 | 18:15 | Bromstens IK - P03 - Foc Farsta | 2-1 | Knutby BP |
Ti 2013-11-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
322 | P02-1 | 18:00 | Essinge IK - Boo FF | 0-2 | Essinge Ip | ||
416 | P03-7 | 18:00 | Spånga IS - IFK Stocksund | 1-5 | Stockhagens IP | ||
343 | P02-3 | 18:30 | Enskede IK - Tyresö FF P02 Strand Blå/Grön | 13-1 | Enskede IP |
To 2013-11-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
325 | P02-1 | 18:00 | Essinge IK - Spånga IS: T | 2-10 | Essinge IP | ||
274 | P01-4 | 19:00 | Järla IF - Vendelsö IK Lag2 | 5-1 | Brandbegrgens IP | ||
54 | F00-4 | 19:30 | Täby FK - IFK Lidingö F00 | 2-0 | Tibblevallen | ||
292 | P01-6 | 19:40 | Rönninge Salem - Kungsängens IF | 4-5 | Berga BP |
Fr 2013-11-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
509 | F02-2 | 18:00 | Saltsjöbadens IF - IF Brommapojkarna | 1-2 | Saltsjöbadens IP |
Lö 2013-11-16
Sö 2013-11-17
Må 2013-11-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
49 | F00-4 | 18:00 | Spårvägens FF - IFK Lidingö F00 | 0-3 | Skarpnäcks sportfält | ||
161 | F04-1 | 18:20 | Vallentuna Damfotboll - Älvsjö AIK Vit | 4-2 | Älvsjö IP 5 |
Lö 2013-11-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
422 | P03-8 | 10:00 | Tullinge TP FK - FC Djursholm P03:Blå | 2-11 | Maxihallen (Alby) | ||
508 | F02-2 | 10:00 | Vendelsö IK - Saltsjöbadens IF | 1-4 | Torvalla IP | ||
309 | P01-8 | 11:00 | Segeltorps IF U - Vendelsö IK Lag1 | 1-6 | |||
394 | P03-5 | 11:00 | Hammarby P03.3 - FC Djursholm P03:Grön | 4-4 | Gubbängens BP | ||
328 | P02-2 | 11:00 | Täby United blå - Älvsjö AIK P02 Blå 1 | 3-1 | Hägernäs IP | ||
441 | P04-2 | 11:00 | Viggan Brun - Enskede IK P04:5 | 1-2 | Hägernäs IP | ||
200 | P00-1 | 12:00 | Skiljebo SK - Täby United FC | 7-0 | Hamre IP Västerås | ||
291 | P01-6 | 12:00 | Norrtulls SK - Segeltorps IF Txuri | 3-1 | Stadshagens IP 2 | ||
214 | P00-2 | 12:00 | Brommapojkarn 00-15 - Sollentuna FK svart (syd) | 3-2 | Stora Mossens IP 1 | ||
84 | F01-4 | 13:00 | Essinge IK - Saltsjöbadens IF I | 0-2 | |||
215 | P00-2 | 14:00 | Enebybergs IF - Mariebergs SK | 2-3 | Enebybergs IP | ||
310 | P01-8 | 14:00 | Spånga IS P01 - Täby FK 1 | 5-4 | Spånga IP | ||
231 | P00-4 | 14:30 | Norrtulls SK 1 - Saltsjöbadens IF P00 Vit | 1-0 | Stadshagens IP 1 |
Sö 2013-11-24
To 2013-11-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
280 | P01-5 | 18:30 | Kista SC - Hammarby IF P01-3 | 9-1 | Ärvinge BP |
Fr 2013-11-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
290 | P01-6 | 18:30 | Kungsängens IF - IF Brommapojkarna 11 | 2-0 | Kungsängens IP |
Lö 2013-11-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
259 | P01-3 | 10:15 | IK Frej Täby - Ekerö IK P01 | 3-0 | Vikingavallen | ||
297 | P01-6 | 10:30 | Norrtulls SK - Rönninge Salem | 1-2 | Stadshagens IP 2 | ||
413 | P03-7 | 11:00 | Sollentuna FK Tegelhagen - Spånga IS | 6-1 | HIP | ||
316 | P01-8 | 11:00 | Segeltorps IF U - Spånga IS P01 | 4-5 | Segeltorps IP | ||
353 | P02-4 | 13:00 | SpångaIS/FK Lag 03 - IFK Viksjö 7 | 5-1 | Viksjövallen | ||
36 | F00-2 | 14:00 | Enskede IK - Boo FF F01 Utv | 2-1 | Enskede IP | ||
235 | P00-4 | 14:30 | IFK Stocksund - Åkersberga BK | 2-2 | Stockhagens IP | ||
198 | P00-1 | 15:30 | Täby United FC - Ekerö IK | 2-0 | Hägernäs IP |
Sö 2013-12-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
249 | P01-2 | 11:00 | Djurgården IF U11 - IFK Österåker | 4-0 | Röllingby BP | ||
134 | F03-3 | 12:00 | Essinge IK - Järla IF | 1-1 | Stora Essinge IP | ||
218 | P00-3 | 12:00 | Västerhaninge IF - Hässelby SK | 0-5 | Torvalla IP | ||
237 | P00-4 | 13:15 | Norrtulls SK 1 - IFK Stocksund | 1-1 | Stadshagens IP 1 | ||
279 | P01-5 | 15:00 | IFK Österåker Svart - Tyresö ff K/S | 0-6 | Österåkers sportcentrum (vid ishallen) | ||
355 | P02-4 | 17:00 | FoC Farsta - SpångaIS/FK Lag 03 | 1-5 | Stora Mossen | ||
37 | F00-2 | 18:00 | IK Frej - Enskede IK | 0-6 | Vikingavallen | ||
65 | F01-2 | 18:00 | IFK Lidingö vit - Älvsjö AIK | 1-4 | Älvsjö IP plan 1 |
Lö 2014-01-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
256 | P01-2 | 10:30 | Djurgården IF U11 - FC Djursholm | 3-2 | Djursholms IP | 2-3 (DIF Segrare) |
Lö 2014-01-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
334 | P02-2 | 16:30 | Djurgården 0202 - Älvsjö AIK P02 Blå 1 | 4-1 | Johan Björkman Hallen | ||
330 | P02-2 | 17:15 | Djurgården 0202 - Täby United blå | 5-0 | Johan Björkman Hallen |
Sö 2014-01-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
348 | P02-4 | 17:00 | SpångaIS/FK Lag 03 - Huddinge IF Vit | 7-1 | Spånga IP |
Lö 2014-02-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
373 | P03-1 | 08:00 | DIF P03:4 - Täby United Röd | 2-7 | JB Hallen Hjorthagen | ||
488 | F00-1 | 13:30 | AIK F01:A - Älvsjö AIK Vit | 3-0 | Skytteholm C |
Lö 2014-02-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
57 | F01-1 | 16:00 | AIK F02A - IFK Lidingö blå | 6-1 | Skytteholm |
Lö 2014-02-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
559 | P01 | 11:00 | Segeltorps IF Urdin - Täby FK 1 | 1-5 | Segeltorps IP | 1/8-final 8 |
Sö 2014-02-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
368 | P03-1 | 12:00 | DIF P03:4 - Pappas Pojkar FF - Röd | 1-3 | Hjorthagens IP | ||
263 | P01-3 | 12:45 | Hammarby IF P01-23 - IK Frej Täby | 2-4 | Vikingavallen |
Må 2014-02-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
505 | F02-2 | 21:00 | IF Brommapojkarna - Enskede IK | 0-3 |
Sö 2014-03-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
507 | F02-2 | IF Brommapojkarna - Hanviken SK | 0-3 (WO) | ||||
470 | P04-5 | 11:00 | Spånga IS P04 - Viggan Grön | 3-0 (WO) | Smedhagens BP |
Lö 2014-03-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
172 | F04-1 | 10:00 | Viggbyholms IK - Örby IS | 3-0 | Hägernäs IP | ||
556 | P01 | 13:30 | Tyresö ff K/S - Hässelby SK | 4-2 | Tyresövallen | 1/8-final 5 | |
467 | P04-5 | 14:00 | Spånga IS P04 - Täby FK Näsbypark | 9-1 | Spånga IP konstgräs utomhus |
Sö 2014-03-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
255 | P01-2 | 09:00 | IFK Österåker - Vendelsö IK Blå | 3-0 (WO) | Röllingby BP | Vendelsö IK dragit sig ur pga | |
558 | P01 | 09:00 | Råsunda IS P01 - IFK Österåker | 7-8 (STR)(FL) | Röllingby BP | 1/8-final 7 | |
195 | F04-1 | 10:00 | Ingarö IF 2 - Viggbyholms IK | 0-1 | Ingarö IP | ||
511 | F02-2 | 11:00 | Saltsjöbadens IF - Enskede IK | 1-2 | Saltsjöbadens IP | ||
480 | P03-4 | 12:00 | Rönninge salem fotboll - Värtan | 4-2 | Berga BP | ||
589 | P03 | 12:00 | DIF P03:4 - FC Djursholm P03:Blå | 1-8 | Hjorthagens IP | 1/8-final 8 | |
347 | P02-3 | 12:30 | Hässelby SK P02-2 - Täby United | 3-7 | Hägernäs IP | ||
582 | P03 | 12:30 | Täby United Röd - Vendelsö IK P03:Vit | 1-4 | Hägernäs IP | 1/8-final 1 | |
585 | P03 | 15:00 | Hammarby P03.3 - Täby United Svart | 3-4 | Gubbängens BP | 1/8-final 4 | |
583 | P03 | 15:00 | Tyresö FF /Krusboda - Älvsjö AIK P03:blå2 | 5-1 | Tyresövallen | 1/8-final 2 |
Må 2014-03-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
193 | F04-1 | 18:15 | Älvsjö AIK Vit - Örby IS | 6-1 | Älvsjö IP |
Ti 2014-03-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
265 | P01-3 | Ekerö IK P01 - Hammarby IF P01-23 | 3-4 |
On 2014-03-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
555 | P01 | 19:45 | Kista SC - Pappas pojkar FF | 3-1 | Ärvinge BP | 1/8-final 4 |
To 2014-03-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 | F01-1 | 17:45 | Mälarhöjdens IK - AIK F02A | 0-7 | Mälarhöjdens IP | ||
345 | P02-3 | 18:30 | Täby United - Enskede IK | 1-11 | Enskede IP |
Fr 2014-03-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
584 | P03 | 18:00 | Vinnare grupp 3 - Pappas Pojkar FF:blå | 2-4 | Trädgårdsstadsskolans BP | 1/8-final 3 |
Lö 2014-03-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
484 | P03-3 | 10:00 | Rönninge salem fotboll - svart - ÄAIK Röd 2 | 5-0 | Berga BP | ||
600 | P04 | 11:00 | Älvsjö AIK P04 ORANGE - Vasalunds IF Solna | 0-2 | Älvsjö IP | 1/8-final 4 | |
39 | F00-2 | 12:15 | Boo FF F01 Utv - IK Frej | 1-1 | Boovallen 1 | ||
498 | F02-1 | 14:00 | Täby FK - ÄAIK | 6-5 | Näsbydals konstgräsplan | ||
232 | P00-4 | 14:30 | IFK Stocksund - Täby United FC 2 | 3-1 | Stockhagen | ||
506 | F02-2 | 15:00 | Enskede IK - Vendelsö IK | 8-1 | Enskede IP | ||
504 | F02-2 | 16:00 | Enskede IK - Hanviken SK | 4-1 | Enskede IP |
Sö 2014-03-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
586 | P03 | 10:00 | Hanvikens SK - Rönninge salem fotboll | 4-2 | Fornuddens BP | 1/8-final 5 | |
342 | P02-3 | 10:00 | Täby United - Älvsjö AIK Svart | 3-1 | Hägernäs IP | ||
160 | F04-1 | 10:00 | Ingarö IF 2 - Örby IS | 0-2 | Ingarö IP | ||
476 | F01-3 | 10:30 | IF Brommapojkarna - Järla If F01 | 8-1 | Grimsta A | ||
588 | P03 | 14:00 | Sollentuna FK Tegelhagen - Enskede IK P03:5 | 5-3 (FL) | HIP | 1/8-final 7 | |
604 | P04 | 15:00 | Hässelby SK P04-1 - Täby FK Näsbypark | 8-3 | Hässelby Gårds BP | 1/8-final 8 | |
165 | F04-1 | 15:00 | Älvsjö AIK Vit - Ängby IF | 13-2 | Älvsjö IP 5 |
To 2014-03-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
587 | P03 | 19:00 | Bromstens IK - P03 - Täby United Grön | 0-2 | Spångahallen | 1/8-final 6 |
Lö 2014-03-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
182 | F04-1 | 10:00 | Viggbyholms IK - Älvsjö AIK Blå | 2-0 | Hägernäs IP | ||
607 | P04 | 10:30 | Enebybergs IF P04:1 - IFK Haninge P04:1 | 0-12 | Enebybergs IP - 7-manna | 1/4-final 3 | |
527 | F01 | 11:00 | IFK Lidingö blå - Viggbyholms IK | 1-5 | Lidingövallen | 1/4-final 4 | |
183 | F04-1 | 11:30 | Älvsjö AIK Vit - Viggbyholms IK | 1-6 | Hägernäs IP | ||
525 | F01 | 14:00 | IF Brommapojkarna - Älvsjö AIK | 8-2 | Hagsätra IP | 1/4-final 2 | |
191 | F04-1 | 15:00 | Vallentuna DFF-05 - Ingarö IF 2 | 0-0 | Vallentuna IP |
Sö 2014-03-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
517 | F00 | Rönninge Salem Fotboll - IFK Lidingö F00 | 3-2 | 1/4-final 1 | |||
168 | F04-1 | 09:00 | Ingarö IF 1 - Älvsjö AIK Blå | 0-3 | Ingarö IP | ||
178 | F04-1 | 10:00 | Ingarö IF 2 - Älvsjö AIK Vit | 2-4 | Ingarö IP | ||
554 | P01 | 10:00 | IK Frej Täby - IF Brommapojkarna 11 | 2-0 | Vikingavallen | 1/8-final 3 | |
526 | F01 | 12:30 | Saltsjöbadens IF II - IFK Lidingö vit | 2-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
557 | P01 | 16:30 | Hammarby IF P01-23 - Kungsängens IF | 3-0 | Farsta IP | 1/8-final 6 |
Må 2014-03-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
180 | F04-1 | 18:00 | Ingarö IF 1 - Vallentuna DFF-05 | 3-0 | Ingarö IP |
Ti 2014-03-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
187 | F04-1 | 17:00 | Ingarö IF 1 - Ingarö IF 2 | 1-0 | Ingarö IP | ||
574 | P02 | 17:45 | Täby United - Rönninge-Salem | 2-4 | Hägernäs BP | 1/8-final 8 |
On 2014-03-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
575 | P02 | Spånga IS: T - Enskede IK | 4-6 (STR) | Kärrtorps IP | 1/4-final 1. |
Fr 2014-03-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
524 | F01 | 18:15 | AIK F02A - Stuvsta IF | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 |
Lö 2014-03-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
570 | P02 | 09:30 | Hässelby SK FF - IFK Stocksund | 3-2 | Hässelby Gårds BP | 1/8-final 4 | |
164 | F04-1 | 10:00 | Viggbyholms IK - Vallentuna Damfotboll | 0-0 | Hägernäs IP | ||
608 | P04 | 10:00 | Kista SC - P04 - Hässelby SK P04-1 | 4-5 | Kvarnbacka BP | 1/4-final 4 | |
531 | F02 | 10:00 | ÄAIK - IF Brommapojkarna | 3-0 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 1 | |
534 | F02 | 13:00 | Täby FK - Hanviken SK | 3-0 (WO) | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 4 | |
538 | F03 | 14:00 | Enskede IK - Täby FK | 6-5 (STR)(FL) | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 1 | |
519 | F00 | 14:30 | Djursholm/Stocksund - Boo FF F01 Utv | 0-2 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
539 | F03 | 15:00 | Järla IF - IFK Lidingö fk | 1-2 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 2 | |
520 | F00 | 15:45 | Älvsjö AIK Vit - Älvsjö AIK Blå | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 4 | |
560 | P01 | 17:00 | Vendelsö IK Lag1 - Djurgården IF U11 | 7-4 (FL) | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
541 | F03 | 17:00 | Boo IS - Hammarby IF | 1-5 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 4 |
Sö 2014-03-30
Må 2014-03-31
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
174 | F04-1 | 18:15 | Älvsjö AIK Blå - Örby IS | 0-2 | Älvsjö IP |
Ti 2014-04-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
162 | F04-1 | 17:30 | Ängby IF - Älvsjö AIK Blå | 2-2 | Ängby IP |
On 2014-04-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
590 | P03 | 18:00 | Vendelsö IK P03:Vit - Tyresö FF /Krusboda | 3-2 | Vendelsö | 1/4-final 1 |
Fr 2014-04-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
533 | F02 | 19:00 | Enskede IK - Enebybergs IF | 2-1 | Enebybergs IP | 1/4-final 3 | |
532 | F02 | 19:00 | Saltsjöbadens IF - IF Brommapojkarna F02-9 | 1-2 (STR) | Saltsjöbaden | 1/4-final 2 |
To 2014-04-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
578 | P02 | 16:00 | SpångaIS/FK Lag 03 - Rönninge-Salem | 7-1 | Spångahallen | 1/4-final 4 |
Lö 2014-04-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
540 | F03 | 12:00 | Älvsjö AIK lag blå - Enebybergs IF | 1-2 | Älvsjö IP | 1/4-final 3 | |
605 | P04 | 14:00 | Älvsjö AIK Blå - Erikslunds KF | 4-1 | Erikslundsplanen | 1/4-final 1 |
To 2014-05-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
521 | F00 | 10:00 | Rönninge Salem Fotboll - Järla IF VIT | 1-2 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
535 | F02 | 10:00 | ÄAIK - IF Brommapojkarna F02-9 | 2-4 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
536 | F02 | 11:00 | Enskede IK - Täby FK | 2-3 (FL) | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 | |
522 | F00 | 11:30 | Boo FF F01 Utv - Älvsjö AIK Vit | 2-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
542 | F03 | 12:00 | Enskede IK - IFK Lidingö fk | 2-4 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
543 | F03 | 13:00 | Enebybergs IF - Hammarby IF | 3-2 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 | |
514 | F04 | 14:00 | Viggbyholms IK - Örby IS | 4-0 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
529 | F01 | 14:30 | Saltsjöbadens IF II - Viggbyholms IK | 1-3 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
610 | P04 | 15:00 | IFK Haninge P04:1 - Hässelby SK P04-1 | 8-2 | Hässelby Gårds BP | Semifinal 2 | |
515 | F04 | 15:00 | Vallentuna Damfotboll - Älvsjö AIK Vit | 1-4 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 |
On 2014-05-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
547 | P00 | 20:30 | IFK Viksjö - Mariebergs SK | 0-1 | Viksjövallen | 1/4-final 3 |
Fr 2014-05-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
528 | F01 | 19:30 | AIK F02A - IF Brommapojkarna | 2-1 | Hagsätra IP | Semifinal 1 |
Sö 2014-05-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
595 | P03 | 18:00 | Hanvikens SK - Sollentuna FK Tegelhagen | 6-5 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 |
Ti 2014-05-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
609 | P04 | 19:30 | Älvsjö AIK Blå - Spånga IS P04 | 8-3 | Långbro BP | Semifinal 1 |
Fr 2014-05-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
580 | P02 | 18:30 | Djurgården 0202 - SpångaIS/FK Lag 03 | 2-0 | Manilla/Djurgården | Semifinal 2 |
To 2014-05-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
549 | P00 | 10:00 | Bele Barkarby FF - Hässelby SK | 0-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
579 | P02 | 10:00 | Enskede IK - Hässelby SK FF | 3-1 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
550 | P00 | 11:30 | Mariebergs SK - Skiljebo SK | 1-4 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
594 | P03 | 12:00 | Vendelsö IK P03:Vit - Pappas Pojkar FF:blå | 3-2 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
564 | P01 | 13:00 | Vendelsö IK Lag1 - IK Frej Täby | 5-2 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
565 | P01 | 14:30 | Hammarby IF P01-23 - Täby FK 1 | 0-4 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 |
Fr 2014-06-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
523 | F00 | 10:00 | Järla IF VIT - Boo FF F01 Utv | 1-2 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
537 | F02 | 10:00 | IF Brommapojkarna F02-9 - Täby FK | 4-0 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
544 | F03 | 11:00 | IFK Lidingö fk - Enebybergs IF | 1-0 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
530 | F01 | 11:30 | AIK F02A - Viggbyholms IK | 0-1 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
516 | F04 | 12:00 | Viggbyholms IK - Älvsjö AIK Vit | 2-3 (STR)(FL) | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
551 | P00 | 13:00 | Hässelby SK - Skiljebo SK | 0-5 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
581 | P02 | 13:00 | Enskede IK - Djurgården 0202 | 2-3 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
596 | P03 | 14:00 | Vendelsö IK P03:Vit - Hanvikens SK | 4-2 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
566 | P01 | 14:30 | Vendelsö IK Lag1 - Täby FK 1 | 3-0 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
611 | P04 | 15:00 | Älvsjö AIK Blå - IFK Haninge P04:1 | 2-1 | Älvsjö IP 4 | FINAL |